Brytyjska firma Hiplok wprowadziła do oferty najbardziej minimalistyczne zabezpieczenie antykradzieżowe. Ważący zaledwie 20 gramów Hiplok Z LOK to konstrukcyjnie rzecz biorąc zwykła opaska samozaciskowa zwana powszechnie trytytką.
Składane zabezpieczenia rowerowe łączą zalety solidnych U-locków oraz mało wytrzymałych linek. Amerykański Kryptonite do tej pory nie posiadał takiego rodzaju zabezpieczenia.
Im bardziej popularniejsze staja się rowery, tym większym problemem staje się ich zabezpieczanie przed kradzieżą. Jednym z oryginalniejszych pomysłów jest U-lock, który wydziela fetor podczas próby jego sforsowania.
Każdy, kto dojeżdża gdzieś rowerem, potrzebuje dobrego zapięcia rowerowego. Niestety te dobre zapięcia bywają ciężkie, nieporęczne i nieestetyczne. Ale czy na pewno wszystkie dobre zapięcia muszą takie być?
Stało się - złodziej ukradł nam rower. W nieszczęściu łatwo stracić głowę, a właśnie teraz powinniśmy trzeźwo myśleć i podjąć metodyczne działania mające na celu odzyskanie naszej własności. Do roboty!
Jednym ze sposobów szukania skradzionego roweru jest dokonanie wpisu do specjalnej bazy rowerów skradzionych. Teoretycznie powinna istnieć przynajmniej jedna taka baza w kraju, prowadzona przez policję.
Spod sklepów, z piwnic, balkonów, przypięte do stojaków i latarni każdego roku, tysiące rowerów pada łupem złodziei. Większość z nich albo nie było w ogóle przypiętych, albo rowerzyści korzystali z najtańszych - kupionych w supermarkecie - zapięć.