Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Trasy rowerowe > pomorskie > Rybacki Szlak Nadmorski

Rybacki Szlak Nadmorski

Województwopomorskie
Powiatpucki
Rodzajturystyczna
RegionWybrzeże i Pomorze
Kolor szlakuniebieski
Start trasyWładysławowo
Koniec trasyJurata
Główne punktyWładysławowo-Chałupy-Kuźnica-Jastarnia-Jurata
Długość26
Trudnośćłatwa

Szlak jest kontynuacją niebieskiego szlaku Rozewskiego. Odcinek „rybacki” zaczynamy we Władysławowie, przy dworcu PKP. Idziemy ulicą Hallera w kierunku Domu Rybaka (dziś siedziba Urzędu Miasta) i tuż przed nim skręcamy w prawo, przechodzimy koło lunaparku, przy rondzie skręcamy w lewo i dochodzimy do nasady Półwyspu Helskiego. Po prawej stronie mijamy rezerwat Słone Łąki i po około 7 km dochodzimy do osady Chałupy.

Trasa prowadzi przez sosnowy las, wzdłuż pasa wydm nadmorskich. Po około 3 km osiągamy wydmę Ortus. Docieramy do Kuźnicy, następnie po około 3 km wspinamy się na wydmę Libek. Trasa dalej prowadzi sosnowym borem wzdłuż torów kolejowych. 3 km dalej, przy stacji kolejowej w Juracie szlak się kończy. Dogodne miejsca wejścia na szlak to wszystkie stacje kolejowe między Władysławowem a Juratą. Miejscowości te mają też połączenia autobusowe z Puckiem i Gdynią.

Przy ostrowskiej leśniczówce bierze swój początek 5-kilometrowa ścieżka dydaktyczna przez rezerwat Bielawa. Najlepszym czasem do obserwacji licznie tu występujących gatunków roślin, ptaków i zwierząt jest okres od maja do października. Na przelotach zatrzymują się tu m. in. stada żurawi, liczące nawet po kilkadziesiąt osobników.

Źródło: http://www2.wladyslawowo.pl

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
2013-12-08 20:34 anonim | To nie szlak rowerowy
To jest szlak pieszy i nie nadaje się na rower. Z Władysławowa do Helu można jechać tylko drogą rowerową