Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Warszawskie metro rowerów nie lubi

Warszawskie metro rowerów nie lubi

Data: 2009-03-18
Źródło: emetro.pl

Warszawiacy walczą o przechowalnie rowerów przy każdej stacji metra. Choć ratusz popiera cyklistów, Metro pozostaje nieugięte

"Parkingi dla rowerów będą zlokalizowane obok węzłów przesiadkowych, stacji, przystanków oraz ważnych obiektów" - taka deklaracja jest w przyjętej w 2005 r. "Strategii rozwoju miasta stołecznego Warszawy do roku 2020". Do jej realizacji radni zobowiązali prezydenta miasta.

Ale deklaracje pozostały na papierze. Ekologiczne stowarzyszenie Zielone Mazowsze od lat nie może doprosić się budowy parkingów rowerowych na stacjach metra. - Metro nie traktuje nas poważnie. Odpowiada, że uniemożliwiają to względy bezpieczeństwa. Nie podaje konkretnie jakie - mówi Marcin Jackowski z Zielonego Mazowsza. - A przecież dzięki parkingom z kolejki korzystałoby więcej osób.

Obecnie stojaki na rowery znajdują się tylko w parkingach samochodowych przy stacjach Marymont i Młociny oraz pod gołym niebem na stacji Stare Bielany i Centrum. Przechowalni rowerowych nie przewiduje też projekt drugiej linii metra.

Dlaczego? - Rowery ustawione na peronach czy przy wyjściach ze stacji przeszkadzałyby w czasie ewakuacji. Rower można też wykorzystać do zamachu, ukrywając w nim bombę - mówi rzecznik Metra Krzysztof Malasko.

Czytaj dalej na stronach emetro.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!