Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyprawy > Kaukaz i Bliski Wschód 2013 - "A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie"

Kaukaz i Bliski Wschód 2013 - "A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie"

KrajeGruzja - Armenia - Iran - Irak - Turcja
Termin2013-07-16 - 2013-08-31
Liczba kilometrów4000

O wyprawie

Przygotowania do wakacyjnej wyprawy trwają pełną parą. Mapy są już nabyte, wiza irańska w produkcji, a trasa opracowana praktycznie w całości. Pozostaje jedynie znalezienie jakiegoś sponsora. Nastawieni jesteśmy głównie na poznanie kultury odwiedzanych kolejno krajów jak i ludzi. Planujemy zobaczyć jak najwięcej widoków i ciekawych miejsc i jak najmniej dużych miast, muzeów i kościołów tudzież innych meczetów. Samolotem z Katowic dotrzemy wraz z kolegą Piotrkiem do Gruzji - Kutaisi 16 lipca. Tutaj robiąc sporą pętlę przejeżdżając min. drogą wojenną docierając do Tbilisi skąd dalej uderzamy do Armenii i dalej na południe. Przez obydwa te niewielkie kraje mamy zamiar przejechać w jakieś 2 tygodnie, po czym, na dłużej wjechać do Iranu, gdzie dotrzemy aż do środkowej części kraju w celu zobaczenia miasta Jazd - uważanego za najstarsze na świecie. Jako, że komunikacja miedzy miastowa w Iranie jest bardzo tania, a dystanse są ogromne będziemy się posiłkować trochę autobusami. Pierwszym dotrzemy z Tebriz do Teheranu, a kolejnym już w drodze powrotnej z Isfahan gdzieś na północ kraju bliżej granicy z Irakiem. Dalej przez część Kurdystanu Irańskiego udamy się rowerami do części Irackiej. Na koniec już w drodze powrotnej na samolot do Gruzji pojedziemy wschodnią częścią Turcji zamykając wyprawę 31 sierpnia po 47 dniach podróży.

Galeria

Cele

Celem wyprawy jest dobra zabawa. Poznanie niesamowitych ludzi, zobaczenie niesamowitych miejsc i zapierających dech w piersiach widoków!

Statystyki

47 dni w podróży do pokonania 6000km w tym 4000km rowerem!
Strona WWW: http://boney.bikestats.pl/
Kontakt: karlwerner@wp.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2013-11-13 08:54 boneyMMM | Kołem SIę Toczy
Strona została przeniesiona na www.kołemsiętoczy.pl
zapraszam-autor;)
2015-11-26 06:28 anonim | UA6Y6sBUr
Z tego co wiem stadion przy Letnej, ka ktf3rym swoje mecze rowzyrga Sparta mieści jedynie 20 tys osf3b. Jak tak dalej pf3jdzie kibice z Poznania mogą stanowić 1/4 wszystkich kibicujących na tym meczu :) Pf3ki co Sparta udostępniła 2,5 tys wejścif3wek. http://touiohv.com [url=http://ksznbfxm.com]ksznbfxm[/url] [link=http://hhtauvi.com]hhtauvi[/link]