Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyprawy > Przez Stalingrad i Astrachań do kraju potomków Ojratów

Przez Stalingrad i Astrachań do kraju potomków Ojratów

KrajeRosja
Termin2012-05-25 - 2012-06-15
Liczba kilometrów2126
Uczestnicy
  • Zygmunt Szczepanek lat 62,
  • Wojtek Suszek lat 46

O wyprawie

Wyprawa rowerowa o charakterze krajoznawczym celem poznania terenów Południowego Okręgu Federacji Rosji tj. obwodami: Rostowskim, Wołgogradzkim i Astrachańskim, Republiką Kałmucji i Adygejską oraz Krajem Stawropolskim i Krasnodarskim. To tereny nad rzekami: Don, Wołga, Manycz, Kubań oraz nad morzami: Kaspijskim, Czarnym i Azowskim. Część trasy przebiegała blisko niespokojnych terenów Dagestanu i Czeczeni. Celem było poznanie bohaterskiego miasta Wołgograd, dawny Carycyn i Stalingrad zapisany w historii, jako miejsce jednej z największych i najważniejszych bitew II wojny światowej . Kolejnymi celami wyprawy to tereny stepowe pomiędzy lewą odnoga Wołgi - rzeką Achtubą a granicą z Kazachstanem tj ok. 400 km odcinek między Wołgogradem a Astrachaniem oraz stepy Kałmucji wraz z jej stolicą Elistą. Końcowe etapy wyprawy to ok. 800 km trasy Kaukazem Północnym przez Kraj Stawropolski i Krasnodarski do miejsca końcowego wyprawy tj. Kerczu na Krymie. Poznaliśmy wspaniałych ludzi, niespotykane u nas krajobrazy, miejsca pamięci bitwy Stalingradzkiej i kraj potomków Ojratów z pod Mongolii i Chin którym w XVII wieku nadał ziemie rosyjski Car, tworząc chanat Kałmucki.

Galeria

Wołgograd_dworzec kolejowyOjczyzna Wzywa_ na kurhanie Mamaja na kurhanie Mamaja_rotunda poległych na stepach wzdłuz Achtubychutory wzdłuz Achtubyochrona przed meszkami AstrachańAstrachań_KremlAstrachań_KremlAstrachaństepy Kałmucjistepy KałmucjiElista _świątynia BuddyElista_świątynia BuddyElista_świątynia BuddyElista_świątynia BuddyElista_świątynia BuddyKałmucja Kaukazem PółnocnymDolina Kubania okolice Krymska za nami Rosja Kercz_z góry MitrytadesaKrasnodar

Cele

Wyprawa krajoznawcza. Poznanie krain i ludzi rejonu dolnej Wołgi oraz Kaukazu Północnego

Trasa

Południowy Okręg Federacji Rosji: obwodem Rostowskim, Wołgogradzkim i Astrachańskim, Republiką Kałmucji, Krajem Stawropolskim i Krasnodarskim Kaukazu Północnego.

Trasa: Izwarino /Ukraina/ > Wołgograd > Astrachań > Elista > Stawropol > Armavir > Krasnodar > Krymsk > Port Kavkaz > Kercz na Krymie

Ekwipunek

Rower trekking Wheeler 2700 na kołach 28, 4 sakwy Ortlieba na bagażniki tył i przód oraz torba na kierownicę. Namiot, śpiwór i mata samopompująca. Koher, palnik gazowy, gaz "primus"

Informacje praktyczne

Dojazd do miejsca startu w Izwarino: pociąg ze Lwowa do Ługańska i przesiadka na podmiejski do Izwarino. Czas dojazdu: 26 godzin Przyjazd do Polski z Kerczu: pociągiem podmiejskim do Symferopola przez Dżankoi. Z Symferopola pociągiem do Kovla. Na dojazd do Ługańska i powrót do Kovla zakupiliśmy w systemie rezerwacji trzy bilety na plackartę. Jeden bilet na rowery.

Statystyki

  • Dystans: 2125 km,
  • 21 dni,
  • 126 godzin na siodełku.

Sponsoring

bez sponsoringu

Mapa


Strona WWW: http://mtb.radom.pl/index.php?page=133
Kontakt: zyga-1950@o2.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!