Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Forum > Sprzęt > Test: Napęd elektryczny Shimano STePS

Test: Napęd elektryczny Shimano STePS

2015-01-22 22:18 użytkownik [niezalogowany] napisał:
Prawo
Według polskiego prawa rower z Shimano STePS już nie jest rowerem, ponieważ moc silnika przekracza 250 W i uruchamiany jest z manetki a nie przez naciska na pedały. Wiem, że to prawo nie jest w tej chwili respektowane, ale w przypadku wypadku na ścieżce rowerowej ( najechanie na pieszego) ktoś może nam szybko udowodnić przed sądem, że nie mieliśmy prawa w ogóle znajdować się na ścieżce lub pasie dla rowerów. A może powinniśmy posiadać jeszcze OC i przegląd techniczny jak dla motorowerów?
2015-03-08 14:14 użytkownik [niezalogowany] napisał:
shimano steps
silnik elektryczny z o maksymalnej mocy 500 W
a na niemieckich stronach podają że silnik ma 250 W bo takie są przepisy. To jak jest naprawdę?
2015-03-20 16:30 użytkownik mar_marek napisał:
Prawo
Teoretycznie rower trzeba rejestrować jeżlei wyciąga powyzej 25 km ... ale kolega kupił sobie haibike, który wyciąga 45 km. Ma nawet miejsce na rejestrację ... ale oczywiscie nei jest zarejestrowny i też jeżdzi :)
2015-05-22 01:21 użytkownik [niezalogowany] napisał:
@Anonim - prawo
Ustawa używa pojęcia "mocy ciąglej" do 250 W. Silnik elektryczny jest w ten sposób opisywany - moc ciągla to taka, jaką może być obciążony dowolnie długo (bilans cieplny jest w równowadze). Ten sam silnik może być chwilowo obciążony większą mocą ale jego temperatura rośnie i to ogranicza czas takiej pracy. Żeby dysponować określoną mocą ciągłą, silnik musi mieć znacznie większą moc maksymalną. Takie są prawa termodynamiki. Ustawa określa moc ciągłą i na wszelki wypadek ogranicza napięcie zasilania do 48V, co pośrednio również ogranicza moc maksymalną chwilową. Po drugie - możliwość wyłączenia lub włączenia wspomagania manetką nie oznacza, że działa ono bez obrotu pedałów. Po prostu masz wybór, czy jedziesz o własnych silach, czy Ci bateria pomaga. Chyba nie posądzasz inżynierów Shimano, że projektują wyrafinowany produkt, którego nie będzie można w całej Europie sprzedać. Główną wadą jest koszt - cena pojazdu i wydatki na zużywane akumulatory. Ale zamożny emeryt czy emerytka nie wszędzie może wjechać swoim Mercedesem czy Lexusem i to jest właśnie dla nich rozwiązanie. Sprawny człowiek w wieku produkcyjnym szybciej jeździ zwykłym, lżejszym o 10 kg rowerem. Mnie brakuje niewiele do 60-tki i moja stała prędkość bez forsownego wysiłku wynosi 26 do 29 km/h ale z balastem o masie drugiego roweru raczej bym tak nie pojechał. A serwo dziala do 25 km/h.
2015-09-13 12:30 użytkownik [niezalogowany] napisał:
Zapytanie
Witam,
gdzie można kupić te rowery z silnikiem simano Steps w korbie i za jaką cenę?
Które są mniej awaryjne bosch czy simano?
Pozdrawiam
2015-11-21 16:00 użytkownik [niezalogowany] napisał:
GJKTgbmj
ja nie mam gazu i to samo mam, jezdie jezdie ,zaraz? jej cos odjebie traci moc nie wkreca sie moze czujnik polozenia wałka rozrzadu albo wału, albo pompa ***** wie
2018-11-28 17:37 użytkownik [niezalogowany] napisał:
Moduł tuningowy Shimano STePS
Cześć,

Są moduły tuningowe do Shimano STePS zwiększające prędkość o nawet 100% - zapraszam na priv na facebook Mieloch Motocykle.

Pozdroo!
Liczba pozycji: