Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > Ekojarmark we Wrocławiu na rowerowo

Ekojarmark we Wrocławiu na rowerowo

RodzajInna
Termin2013-03-20 - 2013-03-29
KrajPolska
Województwodolnośląskie
MiejsceWrocław, ul. Szewska
OrganizatorFundacja Ekorozwoju
WWWhttp://www.ekojarmark.pl

20 marca rusza we Wrocławiu EkoJarmark, którego hasłem jest wielokulturowość lokalnie i globalnie. Sporo atrakcji czeka jednak rowerzystów - Doktor Bike, Cyklo Fresh Bar, opowieści podróżników rowerowych, wystawa rowerowa oraz kino zasilane rowerami. Impreza potrwa do 29 marca.

Doktor Bike

Każdy, kto chciałby za darmo uzyskać fachowe porady oraz wykonać samemu drobne naprawy w swoim rumaku, może skorzystać z usług Doktora Bike’a na Ekojarmarku. Doktora będzie można spotkać w dniach: 22.03 (piątek), 25.03 (poniedziałek) 27.03 (środa) – w godzinach od 14:00 do 18:00.

Cyklo Fresh Bar

Od piątku (22.03) do niedzieli (24.03) włącznie, w godzinach od 10:00 do 18:00 na Ekojarmarku gościć będzie Cyklo Fresh Bar, czyli wyciskarka soku z owoców napędzana siłą dwóch pedałów. Własnonożnie będzie można tam doświadczyć, ile energii potrzeba włożyć w wyciśnięcie jednej szklanki soku. A następnie, rzecz jasna, uzupełnić energetyczne ubytki i zaspokoić powstałe w czasie wysiłku pragnienie witaminową bombą z ekologicznych owoców. Bar przyjedzie specjalnie na Ekojarmark zza naszej południowej granicy.

Opowieści rowerowe w Jurcie Spotkań

Jurta Spotkań będzie miejscem, gdzie prowadzone będą bezpłatnie prelekcje i pokazy. Wśród tematów wystąpień, nie zabraknie rowerowych:

25.03.2013, poniedziałek, godz. 17.00 - Z Norwegii do RPA rowerem. Zdjęcia i opowieści z podróży Michała Sałabana

27.03.2013, środa, godz. 17.00 - Rowerem przez Kirgizję, Turkmenistan i Uzbekistan. O swoich podróżach opowie Marcin Korzonek

Wystawa rowerowa

Przez cały czas trwania Ekojarmarku (20-29 marca) prezentowana będzie wystawa Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej przybliżająca przeróżne aspekty kultury rowerowej.

Zielone Kino zasilane rowerami

22.03, w piątek, odbędzie się Festyn Zielonego Kina, czyli napędzana energią rowerową projekcja filmów prezentujących zarówno “ciemne strony” elektro-odpadów, jak i nowatorskie sposoby ich utylizacji. Dobra okazja do przyglądnięcia się systemowi zasilania w energię elektryczną wytwarzaną podczas pedałowania.

e-ZONKW

Oprócz tego namawiamy do oddawania w ramach akcji Zamień elektro-odpady Kulturalne Wypady zepsutych liczników, lampek i innych sprzętów rowerowych zasilanych bateriami. Akcja, która odbędzie się 22marca (piątek), promuje świadome gospodarowanie zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (tzw. zsee).

Za przyniesienie określonej ilości sprzętów i przeznaczenie ich do recyklingu uczestnicy otrzymują bilety do wrocławskich instytucji kulturalnych, rozrywkowych czy sportowych (kina, teatry, muzea, kluby, baseny etc.).