Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > Otwarcie sezonu rowerowego w CH Czyżyny w Krakowie

Otwarcie sezonu rowerowego w CH Czyżyny w Krakowie

RodzajInna
Termin2013-04-20
KrajPolska
Województwomałopolskie
MiejsceKraków, ul. Medweckiego 2, godz.: 11:00 ?18.00.

Centrum Handlowe Czyżyny w Krakowie oficjalnie przywita sezon rowerowy podczas wydarzenia organizowanego w sobotę, 20  kwietnia.  W tym dniu część parkingu należącego do Centrum Handlowego Czyżyny zamieni się w Miasteczko Rowerowe, w którym władzę przejmą entuzjaści rowerów i aktywnego stylu życia.

Wydarzenie, którego celem jest  promocja aktywnego trybu życia i bezpiecznej jazdy rowerem w mieście, organizowane jest przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji,  
a poprowadzą zapalony rowerzysta, uczestnik i organizator wielu wypraw rowerowych Bartosz Suchecki oraz Miłosz Tatara ze Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów, organizatora Masy Krytycznej i Święta Cyklicznego (festiwal kultury rowerowej).W dniu wydarzenia, na terenie parkingu CH Czyżyny utworzone zostanie "Miasteczko Ruchu", w którym, przy współpracy z policjantami, organizowane będą liczne atrakcje dla przybyłych na wydarzenie miłośników rowerów a także mieszkańców Krakowa, spragnionych wiosennej aury. Powstanie tor sprawnościowy, przy którym organizowane będą szkolenia oraz pokazy dotyczące zabezpieczenia roweru przed kradzieżą (Akcja Bezpieczny Rower). Każdy, kto przyjedzie własnym rowerem, będzie mógł  bezpłatnie sprawdzić jego stan w Punkcie Przeglądu Technicznego Roweru. Będzie też możliwość przejechania toru przeszkód w alko-goglach. Alko gogle to specjalne okulary, przez które widzi się  świat, jak osoba pod wpływem alkoholu.

Przez cały dzień będą się odbywały liczne konkursy, w których będzie można wygrać akcesoria rowerowe ufundowane przez firmę Bike Belle oraz nagrodę główną - rower firmy Kross. „Zachęcamy wszystkich naszych klientów oraz mieszkańców Czyżyn i okolic do odwiedzenia nas w tym dniu. Przez cały dzień będziemy przekonywać przybyłych na wydarzenie do tego ekologicznego i zdrowego środka transportu, jakim jest rower.” – mówi Agata Ślęczka, Dyrektor CH Czyżyny.

Centrum Handlowe Czyżyny – centrum przyjazne rowerzystom.

Centrum Handlowe Czyżyny jest jednym z kilku centrów handlowych zarządzanych przez firmę DTZ, które biorą udział w programie „Centrum przyjazne rowerzystom”. Dostępne są stojaki na prywatne rowery, co ważne, są one zlokalizowane przy głównym wejściu  do centrum i znajdują się na terenie objętym monitoringiem. Sukcesywnie wymieniamy też stojaki starego typu na takie, przy których można zastosować najlepsze
 i najbardziej bezpieczne zabezpieczania rowerowe typu u-lock. Przy wprowadzaniu udogodnień dla rowerzystów konsultujemy się z lokalnymi organizacjami promującymi jazdę na rowerze. W przyszłości przy parkingach rowerowych zlokalizowanych przy Centrum zaczną pojawiać się kompresory rowerowe.

„Otwarcie sezonu rowerowego” Kraków CH Czyżyny (ul. Medweckiego 2, 31-870 Kraków)  - 20.04.2013, godz.: 11:00 –18.00.