Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > "Jak zorganizować wyprawę rowerową" - warsztaty

"Jak zorganizować wyprawę rowerową" - warsztaty

RodzajSpotkanie rowerzystów
Termin2013-04-22
KrajPolska
Województwodolnośląskie
MiejsceWrocław, Kino Nowe Horyzonty, godz 19:00
OrganizatorAkademia podróżowania
WWWhttp://www.kinonh.pl/artykul.do?id=1602

Rower to najlepszy środek komunikacji do podróżowania - z jednej strony pozwala na powolne kontemplowanie i poznawanie kraju, a z drugiej - umożliwia sprawne i bezkosztowe przemieszczanie się. Podczas warsztatów autor opowie, jak zorganizować podróż rowerem - od kilkudniowych wycieczek rowerowych po wielomiesięczne wyprawy. Odpowie między innymi na pytania, czy warto zabierać zapasowy łańcuch, jak radzić sobie z pęknięciem bagażnika oraz co robi w sakwie dziwka.

Warsztaty poprowadzi: Marcin Jakub Korzonek, dziennikarz, fotograf, redaktor naczelny portalu wRower.pl Rowery od A do Z. Świat zwiedza głównie na dwóch rowerowych kółkach z aparatem fotograficznym w sakwie. Rozpoczął w 1996 roku od Alp, następnie dojechał z Wrocławia na Nordkapp. W 1998 roku po 75 dniowej podróży rowerem (5900 km) przez 11 krajów dojechał pod piramidy do Kairu w Egipcie. W kolejnych latach stawił czoła: Karakoram Highway, Saharze w Tunezji, pustyni Gobi w Mongolii, bezdrożom Kirgizji i Uzbekistanu oraz dziurawym drogom w Albanii. Jego pasją są pustynie.

FILM: NIESPODZIANKA z okazji Światowego Dnia Ziemi

Akademia Podróżowania „Trzy Żywioły” powstała na fundamencie Klubu Podróżników „Trzy Żywioły” a jej inauguracja odbyła się 11 maja 2012 roku w ramach programu "Via Cultura", podczas nominacji Wrocławia do Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Celem AP jest realizacja programów edukacyjnych w zakresie pisania tekstów podróżniczych, prowadzenia blogów, pisania reportaży, fotografowania w podróży, kręcenia filmów – dokumentalnych, podróżniczych, a także zdobywania praktycznej wiedzy dotyczącej przygotowywania do podróży indywidualnych w różne zakątki Ziemi.

Klub Podróżników „Trzy Żywioły” (od 2004 r.) organizuje jedne z największych w Polsce spotkań podróżników – Festiwal Podróżników „Trzy Żywioły” i Festiwalu Filmów Świata „Trzy Żywioły” – we Wrocławiu, na Zamku Bolków, w Krakowie, Warszawie i w innych miastach. Więcej: www.3zywioly.pl.

  • Wrocław, Kino Nowe Horyzonty
  • Poniedziałek, 22.04, godz.19.30, sala nr 6
  • Cena biletu: 12 zł