Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > 62. Zlot Turystów Kolarzy PTTK Mazury 2013.

62. Zlot Turystów Kolarzy PTTK Mazury 2013.

RodzajZlot rowerowy
Termin2013-08-10 - 2013-08-17
KrajPolska
Województwowarmińsko-mazurskie
MiejsceWilkasy, Mazury
OrganizatorPTTK
WWWhttp://62zlotkolarzy.pl/

Zlot rozpocznie się 11 sierpnia i zakończy 17. -

?Na niedzielę, 11 sierpnia zaplanowano paradę rowerową z Wilkas do Giżycka, gdzie na plaży miejskiej odbędzie się festyn kolarski.

Podczas zlotu kolarzy będzie można zobaczyć na drogach w okolicy. Będą pokonywali m.in.: "Błękitną wstęgę jezior" - z Wilkas przez Giżycko Radzieje, Sztynort, Pozezdrze, Kruklanki, Kożuchy Wielkie, Giżycko, Wilkasy (90 km), trasę "Szlakiem fortyfikacji mazurskich" z Wilkas przez Bogaczewo, Miłki, Wydminy, Wężówkę, Talki, Marcinową Wolą przez Paprotki z powrotem do bazy zlotu (87,5 km) albo "Do perły baroku" - z Wilkas przez Starą Rudówkę, Ryn, Wilkowo, Świętą Lipkę, Kętrzyn, Owczarnię, Dobę, Kamionki, Piękną Górę do Giżycka i Wilkas (107,2 km).

Do 62. Zlotu Turystów Kolarzy PTTK zgłosiło się już 621 osób m.in. z: Katowic, Gdańska, Łodzi, Jeleniej Góry, Bydgoszczy, Lublina, Opola, Warszawy, Wrocławia czy Szczecina. ?Kolarzom, a także mieszkańcom i turystom przebywającym nad Niegocinem tydzień umilać będą muzyczne wieczory.

Przy okazji zlotu odbędzie się m.in. koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Warmia", plenerowy koncert muzyki barokowej w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej, występy zespołów amatorskich uczestniczących w Festiwalu Piosenki Turystycznej "Ukleja" i koncert EKT Gdynia. ?Zlot organizowany jest pod patronatem marszałka wojewódzka Jacka Protasa, honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: wiceminister sportu i turystyki Katarzyna Sobierajska oraz prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Smytke.

Uroczyste otwarcie zlotu w Wilkasach 11 sierpnia o godz. 11 w amfiteatrze na plaży gminnej.

GIŻYCKIE ŚWIĘTO ROWERÓW

11 sierpnia 2013 (niedziela) godz. 14.00
plaża miejska

SERDECZNIE ZAPRASZAMY FANÓW DWÓCH KÓŁEK na Wzgórze św. Brunona o godz. 13, gdzie powitamy zlotowiczów i wspólnie przejedziemy na plażę miejską na Giżyckie Święto Rowerów

Paradę poprowadzą Strażnicy Miejscy na rowerach oczywiście:), a na trasie przejazdu na Wzgórzu Świętego Brunona, przez które przebiega malownicza ścieżka rowerowa, naszych gości powitają rowerzyści z Giżycka i dołączą do zlotowiczów. Tu też wszyscy uczestnicy zlotu zrobią sobie wspólne zdjęcie.

Na plaży miejskiej o godz. 14 rozpocznie się festyn rowerowy.

PROGRAM GIŻYCKIEGO ŚWIĘTA ROWERÓW

 • 12.30-13.30 - parada rowerowa do Giżycka, po drodze na Wzgórzu Świętego Brunona o godz. 13.00 powitanie gości przez giżyckich rowerzystów, wspólne zdjęcie wszystkich uczestników zlotu i przejazd na plażę
 • 14.00 - uroczyste otwarcie "Giżyckiego Święta Rowerów" na plaży miejskiej
 • 14.10 - "Zlot giżyckich rodzin rowerowych". Nagrodzona zostanie najliczniejsza rodzina rowerowa, najmłodszy i najstarszy uczestnik zlotu!
 • 14.20 - konkurs wiedzy z przepisów ruchu drogowego dla dzieci, przeprowadzony we współpracy z giżycką Policją.
 • 14.40 - rodzinne zabawy i konkurencje rowerowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych: rodzinna jazda na czas, kręcenie ósemki, rowerowy slalom i hulajnoga dla najmłodszych. Będzie również zdobywanie odznaki "Miłośnik Giżycka". Uczestnicy zabawy odwiedzają wskazane lokalizacje, zwiedzają charakterystyczne punkty w mieście i zbierają pieczątki, by otrzymać specjalną odznakę
 • 14.40-18.00 Występy artystyczne:
  • - "Zumba" z panią Kingą Szostak
  • - Zespół ludowy "Giżycki Uniwersytet Trzeciego Wieku”
  • - Występ sekcji rytmiki „Giżycki Uniwersytet Trzeciego Wieku”
  • - Występ giżyckiego zespołu muzycznego „Pełna Chata"
 • 18.00 - Zakończenie imprezy