Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > Spotkanie z podróżnikiem rowerowym: Ameryka Północna

Spotkanie z podróżnikiem rowerowym: Ameryka Północna

RodzajPokaz slajdów/spotkanie z podróżnikiem
Termin2014-02-19
KrajPolska
Województwomazowieckie
MiejsceWarszawa, Sklep Podróżnika ul Kaliska 8/10 godz 19:30.

19 lutego w Warszawie odbędzie się prezentacja slajdów Piotra Strzeżysza "Z Alaski do Meksyku. Rowerem przez Amerykę"


Pokaz Piotra Strzeżysza będzie obejmował relację z trzech rowerowych wyjazdach do Ameryki Północnej, odbytych w latach 2011-2013. Będziemy mogli posłuchać o przypadkowych spotkaniach z najdziwniejszymi ludźmi, jak również o przygodach z dzikimi zwierzętami, o samotnym pokonywaniu ogromnych przestrzeni w Jukonie i Kolumbii Brytyjskiej oraz o stylu życia, z jakim Piotr zetknął się w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku.

Minimalistyczny styl podróżowania wymuszał noclegi w najróżniejszych miejscach, nie zawsze miłych i przyjemnych, ale pociągał też za sobą przypadkowość spotkań i zdarzeń, które nie raz okazywały się jednymi z najprzyjemniejszych momentów w podróży.

Spotkanie jest organizowane przez sklep Podróżnika ul Kaliska 8/10 o godzinie 19:30.

O Piotrze Strzeżyszu

Na rowerze odwiedził kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach. Nie ma szczególnie ulubionych kierunków, zazwyczaj są to miejsca odosobnione, często trudno dostępne, położone wysoko w górach, albo daleko na północy. Zazwyczaj podróżuje sam, co daje poczucie niezależności i szeroko pojętej wolności. Autor książek Campa w sakwach i Makaron w sakwach, opisujących rowerowe wyjazdy do Tybetu oraz przez obie Ameryki.