Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > Rowerowe Wtorki - pokazy filmowe w Kinie Luna - "Line of Sight"

Rowerowe Wtorki - pokazy filmowe w Kinie Luna - "Line of Sight"

RodzajInna
Termin2014-04-08
KrajPolska
Województwomazowieckie
MiejsceKINO LUNA, ul. Marszałkowska 28, Warszawa 00-576
OrganizatorWygodny Rower
Organizator - kontakt502 386 386
WWWwww.facebook.com/RoweroweWtorki

Zapaleni cykliści, miejscy rowerzyści, wielbiciele dirt-jumpingu i ostrokołowcy – tej wiosny w Warszawie każdy miłośnik dwóch kółek i dobrego kina znajdzie coś dla siebie. 8 kwietnia w stołecznym kinie „Luna” rusza cykl „Rowerowe Wtorki” w całości poświęcony kulturze rowerowej.

Wśród wyświetlanych filmów znajdzie się m.in. sztandarowy obraz włoskiego neorealizmu "Złodzieje Rowerów" (1948) Vittorio de Sica czy kultowy dla subkultury kurierów rowerowych obraz "Line of Sight" (2012) w reżyserii Benny'ego Zengi. W ramach cyklu zobaczymy też też "B.I.K.E" (2005)" niepokorny dokument o początkach Masy Krytycznej w Brooklynie, Nowym Jorku i Minneapolis oraz ?Niedzielę w Piekle? (1976) ? film legendarnego reżysera i poety, Joogena Letha.


Pokazy będą odbywały się w każdy wtorek od 8 do 29 kwietnia o godz. 21 w Kinie Luna. Wstęp na pokaz wynosi 10 zł. Wszystkie filmy opatrzone zostaną polskimi napisami. Organizatorami cyklu są portale WygodnyRower.pl oraz OstreKolo.pl. Partnerem imprezy jest Pashley Polska.

 
8.04: LINE OF SIGHT, 2012, REŻ. BENNY ZENGA

"Line of Sight” (2012) w reżyserii Benny'ego Zengi. Lucas Brunelle – którego rowerowe eskapady są główną osią filmu Zengi – przez ponad 10 lat dokumentował życie kurierów rowerowych największych światowych metropolii, jak Nowy Jork czy Londyn, jeżdżąc za nimi z kamerą zamontowaną na kasku. Tym sposobem powstał jedyny w swoim rodzaju dokument o mistrzach kierownicy poruszających się z ogromnymi prędkościami w miejskiej dżungli. Dynamiczny, doskonale zmontowany obraz ze świetną ścieżką dźwiękową z pewnością zainteresuje miłośników ostrego koła i brawurowej jazdy.