Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > Rowerowe Wtorki - pokazy filmowe w Kinie Luna - "Niedziela w Piekle"

Rowerowe Wtorki - pokazy filmowe w Kinie Luna - "Niedziela w Piekle"

RodzajInna
Termin2014-04-22
KrajPolska
Województwomazowieckie
MiejsceKINO LUNA, ul. Marszałkowska 28, Warszawa 00-576
OrganizatorWygodny Rower
Organizator - kontakt502 386 386
WWWwww.facebook.com/RoweroweWtorki

zapaleni cykliści, miejscy rowerzyści, wielbiciele dirt-jumpingu i ostrokołowcy – tej wiosny w Warszawie każdy miłośnik dwóch kółek i dobrego kina znajdzie coś dla siebie. 8 kwietnia w stołecznym kinie „Luna” rusza cykl „Rowerowe Wtorki” w całości poświęcony kulturze rowerowej.

Wśród wyświetlanych filmów znajdzie się m.in. sztandarowy obraz włoskiego neorealizmu "Złodzieje Rowerów" (1948) Vittorio de Sica czy kultowy dla subkultury kurierów rowerowych obraz "Line of Sight" (2012) w reżyserii Benny'ego Zengi. W ramach cyklu zobaczymy też też "B.I.K.E" (2005)" niepokorny dokument o początkach Masy Krytycznej w Brooklynie, Nowym Jorku i Minneapolis oraz ?Niedzielę w Piekle? (1976) ? film legendarnego reżysera i poety, Joogena Letha.

Pokazy będą odbywały się w każdy wtorek od 8 do 29 kwietnia o godz. 21 w Kinie Luna. Wstęp na pokaz wynosi 10 zł. Wszystkie filmy opatrzone zostaną polskimi napisami. Organizatorami cyklu są portale WygodnyRower.pl oraz OstreKolo.pl. Partnerem imprezy jest Pashley Polska.


22.04: NIEDZIELA W PIEKLE (EN FORÅRSDAG I HELVEDE), 1976, REŻ. JØRGEN LETH

Dokument opowiada o Paris-Roubaix - wiosennym klasycznym wyścigu kolarskim określanym też mianem "Piekła Północy". Widzowie oglądają znanych kolarzy począwszy od przygotowań na obrzeżach Paryża aż po metę w Roubaix. Kamery ustawione na całej trasie pozwalają w bardzo szczegółowy sposób prześledzić wszystkie gesty i ruchy sportowców. Bez zbędnego komentarza widzimy ogromne poświęcenie, walkę i obserwujemy, co w tak ekstremalnych warunkach decyduje o zwycięstwie.