Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > Spotkanie z podróżnikiem "Turistika extreme. Diabelskie podróże rowerem"

Spotkanie z podróżnikiem "Turistika extreme. Diabelskie podróże rowerem"

RodzajPokaz slajdów/spotkanie z podróżnikiem
Termin2014-04-08
KrajPolska
Województwodolnośląskie
MiejsceWrocław, Bike Cafe , ul. św. Antoniego 8

Spotkanie z Ryszardem de Teisseyre "Turistika extreme. Diabelskie podróże rowerem"

RYSZARD de TEISSEYRE (ksywa Markiz ) – Polak z francuskim rodowodem sięgającym XIV wieku. Z wykształcenia fizyk jądrowy mieszkający we Wrocławiu. Ma za sobą 21 lat pracy w nauce i nie tylko. Między innymi 8 lat prowadził firmę stolarską, był też listonoszem.Największą jego pasją były i są podróże, a ściślej poznawanie świata na rowerze. Wynika to nie tylko z miłości do tego wehikułu, lecz też z własnej filozofii poznawania otoczenia i przyrody powoli, wnikliwie i o własnych siłach. Rowerem jeździł od maleńkości, lecz podróżniczo od lat 18-tu, gdy podjął pierwszą samotną wyprawę po Polsce. Potem nasz kraj przejechany został od morza po Tatry i Bieszczadzkie bezdroża.

Jednak prawdziwa „turistika extreme” zaczęła się w 2001 roku. Od tego czasu wspólnie z towarzyszem doli i niedoli też Ryszardem, ksywa Diabeł, zaczęli „diabelskie podróże”. Europa została poznana i przejechana we wszystkich kierunkach. Od Atlantyku przy portugalskim wybrzeżu na zachodzie, po Kaukaz na wschodzie. Od dalekiej północy na Nordkappie, po gorące plaże greckiej riwiery. Litry potu zostały w Alpach, Karpatach, Rodopach, serce w olimpijskim Lillehamer, Insbrucku czy Chamonix. Gdy stary kontynent był już za ciasny zakosztowali pigułki Azji. Syberia, Ałtaj, pustynna Mongolia i legendarny Bajkał to wyprawa prawie na granicy życia i śmierci, lecz tym bardziej ich zahartowała, a nie była ostatnią. A trzeba pamiętać, że Ryszardy to cykliści-seniorzy, razem już 120 lat minęło.

Markiz – starszy senior, wszystko zgrabnie opisał i tak powstała książka „Turistika Extreme”.
A dodać trzeba, że nie tylko podróże, kocha też zwierzęta, wszystkie, z zamiłowania muzyk (gra i śpiewa), filmowiec-amator (relacje ze wszystkich wypraw), literat i zapalony narciarz. Nie znosi głupoty, nadęcia, „obrastania w pióra”, chorych ambicji, męskiego ego i macho. Lubi ludzi mądrych, wrażliwych i umiejących słuchać, nawet jak gra.

8.04.2014 r., ( wtorek), godz. 18.30
Bike Cafe , ul. św. Antoniego 8