Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > Wiślana Trasa Rowerowa - Rajd otwarcia

Wiślana Trasa Rowerowa - Rajd otwarcia

RodzajRajd Rowerowy
Termin2014-05-10
KrajPolska
Województwokujawsko-pomorskie
MiejsceBydgoszcz, Grudziądz, Toruń,Włocławek
WWWhttp://www.visitkujawsko-pomorskie.pl

Rodzinne rajdy rowerowe inaugurujące sezon turystyczny oraz otwarcie Wiślanej Trasy Rowerowej w województwie kujawsko-pomorskim. Rajdy odbędą się 10 maja w czterech nadwiślańskich miastach województwa: Bydgoszczy, Grudziądzu, Toruniu i Włocławku.Rajdy wystartują o godzinie 11. Na uczestników czekają bezpłatne pakiety startowe (mapa i folder promocyjny Wiślanej Trasy Rowerowej, smycz, opaska odblaskowa, numer startowy oraz talon na posiłek regenerujący). Aby je otrzymać wystarczy wejść na stronę www.visitkujawsko-pomorskie.pl i zgłosić się na rajd. Na najliczniejszą zgłoszoną grupę czeka nagroda specjalna – puchar ufundowany przez marszałka Piotra Całbeckiego.

Na uczestników rajdów czekają też nagrody. W każdym mieście do wygrania jest rower oraz zestawy: kask rowerowy i bidon, które rozlosujemy w czasie pikników. Pikniki odbędą się na mecie rajdów – w Bydgoszczy na stadionie przy ul. Sielskiej, w Grudziądzu na Błoniach Nadwiślańskich, w Toruniu na Rynku Nowomiejskim i we Włocławku na Bulwarach Marszałka Piłsudskiego. Na pikniki pełne niespodzianek zapraszamy od godziny 12.

Dodatkowo, w Toruniu w formie mini targów, odbędzie się prezentacja atrakcji turystycznych województwa. Na stoiskach miast, powiatów i atrakcji turystycznych będzie można znaleźć propozycje odwiedzin każdego zakątka regionu. W tym samym miejscu inaugurację sezonu zorganizuje również toruńska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie we współpracy z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną, Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym oraz Urzędami Miast: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza i Włocławka. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Polska Organizacja Turystyczna