Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > Święto Cykliczne w Gliwicach - ODWOŁANE

Święto Cykliczne w Gliwicach - ODWOŁANE

RodzajFestiwal rowerowy
Termin2014-06-08
KrajPolska
Województwośląskie
MiejsceGliwice, Centrum studenckie Politechniki Śląskiej "Mrowisko"

Impreza odwołana

To już 4 edycja corocznej imprezy rowerowej organizowanej w Gliwicach przez stowarzyszenie Śląska Inicjatywa Rowerowa. W tym roku Gliwickie Święto Cykliczne startuje 8 czerwca (niedziela) z Placu Krakowskiego. Imprezie od początku towarzyszy idea, aby każdy przejazd był w imię ogólnego interesu gliwickich rowerzystów. W tym roku kładziemy nacisk na 2 postulaty:

1. nowelizacji rozporządzeń wykonawczych do ustawy Prawo o Ruchu Drogowym,

2. uchwalenia przez Radę Miasta obowiązku respektowania przez gliwickich urzędników zapisów Koncepcji rozwoju infrastruktury rowerowej w Gliwicach (dokumentu opracowane na zlecenie Urzędu Miasta Gliwice, który określa harmonogram oraz konieczne do wykonania działania mające na celu rozwój gliwickiej sieci infrastruktury przyjaznej rowerzystom).

Główne atrakcje: debata rowerowa, warsztaty dla studentów z proj. infry rowerowej; równocześnie slajdowisko w sali kinowej (wszystko mieści się w jednym budynku), przy ładnej pogodzie plac manewrowy rowerów dostosowanych do osób niepełnosprawnych by studenci m.in. wydziałów Budownictwa i Architektury mogli poczuć co oznacza wjeżdżanie na krawężnik, słupek w skrajni drogi itp.

W Gliwicach prócz Politechniki Śląskiej istnieje także Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości z kierunkiem Wzornictwo Przemysłowe. Jeśli mielibyśmy fundusze chcielibyśmy im zaproponować konkurs. W czasie Święta byłaby wystawa prac i nagrody (wystawa to kolejna atrakcja).