Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > I Wiosenny Rajd Rowerowy "Mazurskie Fortyfikacje?

I Wiosenny Rajd Rowerowy "Mazurskie Fortyfikacje?

RodzajRajd Rowerowy
Termin2014-04-25 - 2014-04-27
KrajPolska
Województwowarmińsko-mazurskie
MiejsceMazury, Wilkasy, Giżycko
OrganizatorKlaster Turystyczny Mazury.
WWWhttp://www.ktmazury.pl

I Wiosenny Rajd Rowerowy "Mazurskie Fortyfikacje” odbędzie się od 25 do 27 kwietnia, a organizuje go Klaster Turystyczny Mazury.

Pierwszego dnia, po zakwaterowaniu w okolicy zamieszkania, rowerzyści wyruszą na trasę o długości 40 km. Dzień drugi to wspólna trasa o długości około 60 km pełna atrakcji (w programie rejs statkiem Loewentin, a wieczorem wspólna biesiada w Wilkasach. Tego dnia uczestnicy rajdu zobaczą m.in. Twierdzę Boyen w Giżycku, punkty oporu z I wojny światowej, cmentarze wojenne, rodowe miejsca widokowe i ciężkie fortyfikacje z okresu II wojny. Trzeciego dnia rowerzyści spotkają się w Wilkasach, by podsumować rajd i wziąć udział w losowaniu nagród.Uczestnicy rajdu, którzy zakwaterują się w jednym z hoteli należących do klastra (Pensjonat Sielanka w Okrągłym , AZS Wilkasy , PTTK Wilkasy, Hotel Tajty, Wioska Turystyczna Wilkasy, Hotel Europa, Hotel Mazury, Hotel Wodnik) zapłacą za cała imprezę 230 zł.

Wpisowe dla osób nie korzystających z usług hoteli wynosi 70 zł dla osoby dorosłej i 30 zł dla dzieci, jeśli wpłata będzie dokonana do 18 kwietnia. Po tym terminie wpisowe wynosi odpowiednio 100 i 50 zł. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie www.ktmazury.pl.