Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > Zakamarki Nowego Bródna

Zakamarki Nowego Bródna

RodzajWycieczka rowerowa
Termin2014-04-27
KrajPolska
Województwomazowieckie
MiejsceWarszawa, Cafe 8 stóp, Ratuszowa 2
OrganizatorCafe 8 Stóp
Organizator - kontakt505 976 185
WWWhttp://www.8stop.pl

Wiosna w pełni, więc przyszedł czas na kolejną rowerową wycieczkę z przewodnikiem spod Cafe 8 stóp. Jarek Spacerolog Praski oprowadzi Was tym razem po zaskakujących zakamarkach Nowego Bródna. Sugerujemy wzięcie własnego roweru, ale przypominamy, że pod kawiarnią jest stacja Veturilo.

To będzie podróż do tych miejsc, które samemu niełatwo odnaleźć.

Zobaczymy resztki kolejowego imperium na Nowym Bródnie, nowopowstające społeczne Muzeum Komunikacji z pierwszym polskim pociągiem elektrycznym i latający motocykl z koszem, a nawet prawie powietrzną panoramę Warszawy z zaskakującego miejsca.

Odwiedzimy miejsca znane z filmu Juliena Bryana "Oblężenie", zobaczymy gdzie stał dom rodziców Jana Kobuszewskiego, a gdzie mecenasa Jana Olszewskiego, gdzie urodził się Olgierd Budrewicz, a gdzie pracowała przed wojną Irena Sendlerowa.

Dowiemy się, gdzie była karczma Rzym, gdzie stał piękny, drewniany dworzec Praga Kolei Nadwiślańskiej i zobaczmy też jak wyglądał przedwojenny przystanek tramwajowy. Można będzie nawet go dotknąć., Natomiast nie powinno się dotykać (choć można będzie zobaczyć) propagandowego napisu z okresu referendum 1947.

Ponadto na trasie kilka drewniaków, ciekawe architektonicznie obiekty międzywojenne i pierwszy pomnik ważnej warszawskiej bitwy. Uwaga ? w ramach wycieczki kolarskie kryterium górskie. Ale to i tak jeszcze nie wszystkie atrakcje...

Miejsce zbiórki: Cafe 8 stóp
Termin: niedziela, 27 kwietnia, godz. 12
Przewodzi: Jarek Spacerolog Praski
Koszt: 15 zł (w cenie kawa/piwo/herbata do 8 pln w Cafe 8 stóp)