Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > Festiwal rowerowy Joy Ride Fest 2014

Festiwal rowerowy Joy Ride Fest 2014

RodzajFestiwal rowerowy
Termin2014-06-06 - 2014-06-08
KrajPolska
Województwomałopolskie
MiejsceKluszkowce
WWWhttp://facebook.com/events/509209132519532/

Zmagania w 6 dyscyplinach rowerowych, festiwal filmów MTB, gigantyczne targi sportowe już od 6 czerwca będą czekać na fanów dwóch kółek.

Joy Ride Fest to trzydniowe święto ludzi kochających połączenie rowerów i natury.  Od 6 do 8 czerwca wulkaniczna góra Wdżar w Kluszkowcach przywita amatorów i profesjonalistów, którzy zmierzą się w różnych dyscyplinach rowerowych – od szybkiego zjazdu po podniebne ewolucje. Widzowie natomiast, oprócz podziwiania wyczynów startujących będą mieli okazję zobaczyć produkty czołowych firm rowerowych, głosować na najlepszy film MTB oraz bawić się podczas koncertów hiphopowych i reggae.ROZGRYWANE DYSCYPLINY

W ramach festiwalu około 600 rowerzystów zmierzy się w następujących konkurencjach:

 • Joy-ride.pl Downhill – szybkie zjazdy trasą wypełnioną ostrymi zakrętami i skoczniami
 • Kellys Enduro – zjazdy rowerowe połączone z elementami ciężkich podjazdów
 • ZEW Slopestyle – rowerowe skoki w bike parku złożonego z pokaźnych skoczni
 • Dartmoor Flybag – powietrze ewolucje przy miękkim lądowaniu na gigantyczną poduszkę pneumatyczną
 • NS Bikes Pumptrack – wyścigi na wyboistym torze, podczas którego zawodnik nie może pedałować – musi użyć siły grawitacji
 • Dual Slalom – pojedynki na czas dwóch zawodników na równoległym torze

MUZYCZNA NIESPODZIANKA W NIEDZICY

Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu pod górę Wdżar podjadą autokary, które zabiorą widzów na malowniczą Polanę Sosny w Niedzicy. Tam odbędą się widowiskowe pokazy dirt’ów, czyli skoków rowerowych na usypanej z ziemi skoczni. Zaproszeni zawodnicy z pewnością rozgrzeją swoimi trikami publiczność, a wysoką temperaturę podtrzymają występy reprezentantów  hip-hopu i reggae na scenie muzycznej, która pojawi się obok skoczni.

TARGI ROWEROWE

Przez trzy dni na terenie festiwali pojawi się ponad 30 wystawców! W ramach targów, każdy przybyły oprócz podziwia najnowszych kolekcji, będzie miał szanse przetestować rowery zjazdowe. Dodatkowo, wybrani wystawcy zorganizują mini konkursy z nagrodami, takie jak DH-zone StrongMen Contest, czyli trzymanie w powietrzu roweru na czas.

FESTIWAL FILMÓW ROWEROWYCH

W sobotni wieczór po zakończeniu zmagań rowerowych na górze Wdżar pojawią się dwa stanowiska z DJ’ami, którzy będą dbać o zachowanie dobrego wieczornego nastroju przy klimatycznych ogniskach. Dodatkowo odbędzie się festiwal filmów rowerowych. Każdy, kto wyśle swój autorski film na info@joy-ride.pl będzie miał szansę wygrać statuetkę „jOyskara”. Główną nagrodę wygra autor filmu wybranego przez sędziów, natomiast publiczność zdecyduje komu należy się nagroda dodatkowa.

DODATKOWE INFORMACJE

Festiwal wchodzi w skład akcji Weekend Polska na Rowery, której szczegóły znajdują się na stronie polskanarowery.pl. 

FESTIWAL WSPIERAJĄ:

 • Sponsorzy: Kellys, Maxxis, NS Bikes, Dartmoor, Shimano, Fox, Karcher
 • Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
 • Partnerzy: Czorsztyn Ski, ZEW Niedzica, Niedzica.pl, Nadleśnictwo Krościenko
 • Patroni medialni: Bikeboard, Extreme Sport Channel, Podhale 24, Radio Eska, Stuff, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, TVP Kraków.
 • Opieka medialna: Teleexpress
 • Współorganizatorzy: Dirt it more, Polish 4x open