Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > AUTO*MAT - pokaz dokumentu w ramach Święta Cyklicznego Kraków 2014

AUTO*MAT - pokaz dokumentu w ramach Święta Cyklicznego Kraków 2014

RodzajInna
Termin2014-06-06
KrajPolska
Województwomałopolskie
MiejsceKraków
OrganizatorKino Pod Baranami, Kraków Miastem Rowerów
Organizator - kontaktola@kinopodbaranami.pl
WWWhttp://kinopodbaranami.pl/wydarzenie.php?evnt_id=2136

AUTO*MAT - POKAZ FILMU W RAMACH FESTIWALU ŚWIĘTO CYKLICZNE KRAKÓW 2014

Kino Pod Baranami
piątek, 6 czerwca 2014, godz. 21.00


W piątek, 6 czerwca o godz. 21.00, w ramach festiwalu Święto Cykliczne Kraków 2014, w Kinie Pod Baranami odbędzie się pokaz specjalny dokumentu Auto*Mat - filmu?happeningu opowiadającego o praskich aktywistach, walczących m.in. o miejsce dla rowerów na ulicach miast.
Film okrzyknięty został przez czeskich internautów Dokumentalnym Filmem Dekady.

Auto*mat to cierpliwie przeprowadzona dokumentacja urzekającej pomysłowości praskich miejskich aktywistów, którzy w walce o zmianę świadomości społecznej sięgają po środki performansu - pisał o filmie Grzegorz Brzozowski (kulturaliberalna.pl) - to nie tylko znakomity podręcznik metod miejskiego aktywizmu (...), ale i subtelny, a zarazem odważny portret autora poszukującego wolności twórczej.

Święto Cykliczne odbędzie się w Krakowie w dniach: 2-8 czerwca. Jest to inicjatywa społeczna, która ma na celu popularyzację roweru jako środka transportu miejskiego, zmianę wizerunku rowerzysty oraz wsparcie długofalowej polityki rowerowej w Krakowie. Święto Cykliczne jest organizowane w całej Polsce w ramach sieci Miasta dla Rowerów. Krakowską edycję przygotowuje Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów.Program festiwalu znajduje się na stronie: http://www.swietocykliczne.pl/2014/krakow

BILETY:
16 zł (normalny)
13 zł (ulgowy)
12 zł (senior)

??? PROMOCJA DLA ROWERZYSTÓW ???

Udowodnij nam, że bezpiecznie jeździsz na rowerze! Przynieś do kasy swój kask, światełka, odblaski etc, a będziesz mógł zakupić bilet w cenie promocyjnej (tylko 12 zł).


O FILMIE:

AUTO*MAT | AUTO*MAT
reż. Martin Mareček, Czechy 2009, 90?

Jihlava International Documentary Film Festival 2009: Nagroda publiczności
CINEMABIENTE 2010: Nagroda Jury Studenckiego

Inspirujące, emocjonujące i dynamiczne urban story. W rolach głównych: rower, miejscy aktywiści i politycy.

Mamy władzę nad miastem, czy to miasto ma władzę nad nami? Stajemy się automatami? Czy były prezydent Pragi jest raczej cyklistą, czy populistą? Wszyscy jesteśmy w to uwikłani?

Reżyser Martin Mareček w zabawny sposób szuka odpowiedzi na pytania związane z życiem w mieście, pędzącą cywilizacją i pełną przygód drogą ku zmianie. Jest to osobista historia reżysera i jego próby zmiany miasta wokół siebie.

Film łączący elementy dokumentu z animacją, klipem muzycznym i homemade video.

Stowarzyszenie Auto*Mat powstało w roku 2003 w Pradze. Od 2007 działa formalnie jako stowarzyszenie, którego celem jest promowanie lepszych warunków dla dobrej jakości życia w mieście. Auto*Mat wspiera publiczny transport, ruch pieszy i rowerowy, jak również racjonalne korzystanie z transportu samochodowego. Stowarzyszenie aktywizuje ludzi w działaniach mających na celu pozytywne zmiany na ulicach i w całej przestrzeni miejskiej. Ponadto nadzoruje polityków oraz efektywne wykorzystywanie finansów publicznych.

A film of many styles, combining a documentary with animation, jazzing up the time principle by provoking situations, tells a personal story of the director-biker as well as the journey of Auto*Mat initiative from poetic demonstrations against cars to constructive component of a living civic society.O AUTORZE:
Urodził się w 1974 roku. Studiował film dokumentalny na praskiej FAMU, gdzie od 2003 roku prowadzi warsztaty. Jest muzykiem i dramaturgiem filmowym, angażuje się również w inicjatywy społeczne, takie jak Letokruh, Jednotka i Auto*Mat. Jego filmografia obejmuje filmy krótkometrażowe, jak również wielokrotnie nagradzane trzy pełnometrażowe dokumenty: Dust Games (2001), The Source (2005) oraz Auto*Mat (2009).

(źródło: Krakowski Festiwal Filmowy)