Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > III Plener Podróżniczy

III Plener Podróżniczy

RodzajSpotkanie rowerzystów
Termin2014-08-22 - 2014-08-24
KrajPolska
Województwowielkopolskie
MiejsceBoruszyn, gmina Połajewo !
WWWhttp://plenerpodrozniczy.pl

Plener Podróżniczy im. Kazimierza Nowaka w Boruszynie (gm. Połajewo) jest kontynuacją i zarazem konsekwencją społecznej inicjatywy, jaką była sztafetowa wyprawa śladami Kazimierza Nowaka – Afryka Nowaka. W 2014 roku odbywa się trzecia edycja imprezy.

Pierwsze, nieśmiałe myśli o podróżniczym „zlocie” na wsi, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, z namiotami, festiwalowym luzem, prelekcjami z całego świata, warsztatami i spotkaniami z podróżnikami, pojawiły się w naszych głowach podczas 21. etapu Sztafety przez Polskę i Ukrainę. Podróżując rowerami po małych miasteczkach i wioskach poznaliśmy setki mieszkańców, którym opowiadaliśmy o Kazimierzu Nowaku i jego Afryce. Te spotkania napędzały nas do działań. A z każdego z nich czerpaliśmy inspiracje dla kolejnych projektów. Długo pracowaliśmy nadając realny kształt naszym marzeniom i wyobrażeniom o imprezie podróżniczej. Teraz po raz trzeci wprowadzamy pomysły w czyn!

Plener Podróżniczy to impreza skierowana do szerokiej widowni, niekoniecznie z doświadczeniem podróżniczym, niekoniecznie z ogromnymi aspiracjami. To impreza dla ludzi ciekawych Świata, którzy mają odwagę otworzyć się na nieznane kultury, tradycje, zwyczaje, a przede wszystkim na nowych ludzi.

Do Boruszyna zapraszamy z całymi rodzinami. Przez cały czas trwania Pleneru dzieci pod opieką doświadczonych animatorów będą brały udział w zajęciach, atrakcjach i konkursach przygotowanych specjalnie dla nich w Świecie Młodego Podróżnika. A rodzice będą mogli bez ograniczeń uczestniczyć w szkoleniach, pokazach, prezentacjach plenerowych i imprezach wieczornych.

III Plener Podróżniczy im. Kazimierza Nowaka będzie miał miejsce 22, 23 oraz 24 sierpnia 2014 – tuż po żniwach. Odbędzie się we wsi Boruszyn, w gminie Połajewo, woj. Wielkopolskie.