Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > V Kongres Mobilności Aktywnej oraz Smart Mobility Expo w Gdańsku

V Kongres Mobilności Aktywnej oraz Smart Mobility Expo w Gdańsku

RodzajKonferencja/Debata
Termin2014-09-11 - 2014-09-13
KrajPolska
Województwopomorskie
MiejsceGdańsk

W dniach 11-13 września 2014 roku w Amberexpo w Gdańsku odbędzie się SMART MOBILITY EXPO. Ważnym elementem imprezy będzie e-mobilność oraz branża rowerowa i infrastruktura z nią związana

SMART MOBILITY EXPO to wystawa produktów i usług związanych z aktywnością mobilną, która odbędzie się w dniach 11-13 września 2014 roku w Amberexpo, w Gdańsku. Wydarzenie służyć będzie stworzeniu platformy innowacyjnych rozwiązań odpowiadania na wyzwania codziennej mobilności. Ekspozycja skupiać będzie dynamicznie rozwijające się segmenty inteligentnego rynku transportowego, takie jak: transport indywidualny, transport zbiorowy, innowacyjne technologie, zarządzanie mobilnością oraz przyjazną przestrzeń publiczną.
Wydarzenie skierowane jest do producentów i detalistów, przedstawicieli samorządów, ośrodków badawczych, podmiotów odpowiedzialnych za zarządzanie mobilnością, pasjonatów kolarstwa oraz codziennych użytkowników rowerów miejskich i innych pojazdów mobilnych.

(full) -smart_mobility_expo.jpg

Wystawie towarzyszyć będzie V Kongres Mobilności Aktywnej, w którym weźmie udział ponad 350 osób z kraju i zagranicy, głównie wybitni przedstawiciele świata polityki, urbaniści, architekci, samorządowcy i promotorzy aktywnej mobilności. Jest to największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej, którego ideą jest zwrócenie uwagi na korzyści promowania różnych form mobilności aktywnej przy wykorzystaniu doświadczenia miast, regionów i krajów.

Impreza zostanie także wzbogacona o E-MOBILITY FESTIWAL, imprezę będącą doskonałą okazją do udostepnienia zwiedzającym pojazdów elektrycznych, w szczególności e-rowerów, e-hulajnóg, e-skuterów czy e-samochodów na specjalnie przygotowanym torze testowym.

Dodatkowo na wystawie po raz pierwszy zostanie zaprezentowany model designerskiego roweru, zaprojektowanego przez studentów Sopockiej Szkoły Wyższej, w ramach projektu Polak Potrafi. Rower znacznie różni się designem od typowego składaka. Posiada również mnóstwo gadżetów takich jak wbudowany alarm, nadajnik gps czy ładowarka solarna.