Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > Ekstremalny festiwal rowerowy Joy Ride Open w Zakopanem

Ekstremalny festiwal rowerowy Joy Ride Open w Zakopanem

RodzajZawody DH/Enduro
Termin2014-09-19 - 2014-09-21
KrajPolska
Województwomałopolskie
MiejsceZakopane
OrganizatorJoy Ride
Organizator - kontaktmateusz@joy-ride.pl
WWWjoy-ride.pl

Już 19 września na stok Harenda w Zakopanem wyjadą rowerzyści, aby konkurować w czterech ekstremalnych odmianach dyscyplin rowerowych. Będą kilkunastometrowe skoki, szybkie zjazdy leśnymi trasami, przejazdy w absurdalnych przebraniach i wiele więcej ? wszystko to, za dnia? i w nocy!
Cykl Joy Ride Open, to łącznie trzy edycje zawodów. Podczas każdej z nich cykliści z całej Polski spotykają się na kilka dni, aby wspólnie rywalizować o nagrody i punkty do klasyfikacji generalnej w takich konkurencjach jak Joy-ride.pl Downhill, Kellys Enduro, Kärcher Dual Slalom. Po niezwykle udanej czerwcowej edycji w Kluszkowcach oraz lipcowej w Zawoi przyszedł czas na finał w Zakopanem. Kultowy Joy na stoku Harenda jest nie tylko inauguracją cyklu, ale również od 8 lat jest oficjalnym zakończeniem sezonu rowerowego i co roku organizatorzy przygotowują coś specjalnie na tą okazje. Tym razem Joy Ride Crew zapowiedzieli, że niespodzianek będzie sporo. Pierwszą z nich będzie równoległy slalom rowerowy - Kärcher Dual Slalom, który wyjątkowo zostanie rozegrany przy sztucznym świetle w piątkowy wieczór. Dodatkowo podobnie jak w ubiegłbym roku odbędą się:
- Joy Ride Night Downhill ? zjazd rowerowy wypełniony skoczniami i ostrymi bandami. Eliminacje rozgrywane są w dzień, natomiast finały nocy.
- Kellys Enduro ? połączenie zjazdu rowerowego z maratonem. Zawodnicy w wyznaczonym czasie muszą dotrzeć do zjazdowych odcinków specjalnych, z których osiągnięty czas zadecyduje o ich wyniku końcowym.
- Dartmoor MTB Fly Bag ? ekstremalne skoki na gigantyczną dmuchaną poduchę.

Król stylu i przebrania
Oprócz poważnych rywalizacji sportowych, odbędą się ?mniej poważne? konkursy! Pierwszy z nich, to wybór przebierańca roku, czyli osoby, który w najlepszym przebraniu przejedzie trasę zjazdową Harendy. W ubiegłych latach pojawili się Mario Bros, Zębowa Wróżka, Dark Vader oraz legendarny Borat, który w swoim nietypowym stroju kąpielowym pokusił się o skok na największej skoczni, co skończyło się kilkumetrowym tarzaniem się po ziemi.
Drugi z konkursów to ?King of the style?, czyli wybór zawodnika, który oprócz wykręcenia dobrego czasu pokażę klasę na skoczniach podczas niedzielnego jamu na trasie freeride?owej.

Zapisy i szczegóły imprezy
Zapisy dostępne są online na stronie sport-timing.pl: http://sport-timing.pl/pomiar-czasu/event-registration/?ee=15
Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia (facebook.com/events/546783792066741/) oraz joy-ride.pl

Imprezę wspierają
Sponsorzy: Kellys, Maxxis, Fox, Kärcher, Dartmoor, Dakine, GoPro, Cinematour.pl
Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
Partnerzy: Polish 4x Open, Enduro trails, Dirt it more, Karczma Polany
Patroni medialni: Giga sport, Extreme Sport Channel, Bikeboard, Tygodnik Podhalański, Stuff, Eska, DH-zone, Szok.it, Podhale24.pl, Infogram, TVP Kraków, Teleexpress