Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > Rajd rowerowy Szlakiem Odry

Rajd rowerowy Szlakiem Odry

RodzajRajd Rowerowy
Termin2014-09-07
KrajPolska
Województwodolnośląskie
MiejsceBrzeg-Wrocław
OrganizatorStowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa
Organizator - kontaktwycieczki[znak małpy]rowerowy.wroclaw.pl
WWWhttp://rowerowy.wroclaw.pl/index_aktualnosci.php5?dzial=12&kat=21&art=1447

Członkowie WIR razem z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego zapraszają na niedzielną wycieczkę rowerową Szlakiem Odry - z Brzegu do Wrocławia.

Trasa jest stosunkowo łatwa, w większości biegnie po drogach szutrowych, gruntowych i asfaltowych. Z uwagi na urozmaiconą nawierzchnię szlaku polecamy rower trekkingowy lub górski. Bardziej zaawansowani rowerzyści pokonają ją nawet na rowerze miejskim bez przerzutek. W czasie wycieczki będziemy mieli okazję między innymi: przejechać się w parku w Brzegu, odwiedzić czternastowieczną wieś, najeść się dzikich pysznych jabłek na złość wiadomo komu, poszukać kamienia z orłem oraz podziwiać widoki z wieży w Kotowicach

Długość wycieczki: około 55 km
Trasa: Szlakiem Odry Brzeg-Oława-Wrocław (Wyspa Opatowicka/Kładka Zwierzyniecka)
Start: Brzeg 10:30

Do Brzegu można dojechać pociągiem Przewozy Regionalne. Pociąg rusza o godzinie 9:43 ze stacji Wrocław Główny, w Brzegu jest o godzinie 10:23.

Przewodnikiem będzie Marcin jakub Korzonek - członek stowarzyszenia, miłośnik dalekich i bliskich podróży rowerowych (przejechał ok 25 tys. km po 40 krajach na 3 kontynentach), dziennikarz i fotograf.

Powrót jest planowany około godziny 15.00

UWAGA !

Aby wziąć udział w wycieczce należy wysłać zgłoszenie na adres wycieczki[znak małpy]rowerowy.wroclaw.pl, podając imię, nazwisko i telefon kontaktowy. Minimalna ilość uczestników, aby wycieczka się odbyła to 10 osób, maksymalna - 20. Według prognoz nie będzie padać, a temperatura powietrza będzie ok 20-22 C. Sam udział w wycieczce jest bezpłatny.

Kolejna wycieczka odbędzie się we wrześniu.

Wycieczka jest współfinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.