Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Elblagu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Elblagu

RodzajKonferencja/Debata
Termin2014-09-16 - 2014-09-22
KrajPolska
Województwowarmińsko-mazurskie
MiejsceElbląg

W dniach 16-22 września trwać będzie Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu - kampania, której celem jest zmiana zachowań kierowców dotyczących racjonalnego korzystania z samochodów osobowych, a także zachęcenie do częstszego korzystania z komunikacji miejskiej, jeżdżenia na rowerze i chodzenia 

Ebląskie działania podczas ETZT 2014 - Program

Codziennie od poniedziałku 15.09 do czwartku 18.09 i w sobotę 20.09 – Warsztaty miejskiej jazdy na rowerze. Początek o godzinie 17, a w sobotę od godziny 15. Miejsce zbiórki na Bulwarze Zygmunta Augusta.

Piątek 19.09 - 51 Elbląski Fotoalleycat , czyli jazda rowerem na orientację po Elblągu.19 września. Start z Placu Słowiańskiego o godzinie 17.
Piątek 19.09 – Rowerowy piątek, czyli rowerem do pracy, szkoły, po zakupy. Akcja promocyjna z nagrodami dla pracowników Urzędu Miejskiego, którzy skorzystają tego dnia z komunikacji rowerowej.
Zachęcamy innych pracodawców do przyłączenia się do tej akcji. Wspólnie propagujmy dobre i nowoczesne rozwiązania.
Sobota 20.09 – Elbląski Dzień Bez Samochodu. Elbląski przejazd rowerowy ulicami miasta i Festyn Stowarzyszenia Przyjaciół Zawada pod nazwą ,,Bezpieczna Zawada’’ na ulicy Kasprzaka. Początek przejazdu o godzinie 11 z Placu Jagiellończyka. Warsztaty miejskiej jazdy na rowerze na Bulwarze Zygmunta Augusta od godziny 15.
Niedziela 21.09 – 3. Miejska Wycieczka Rowerowa - Dwór w Dawidach. Start z Ronda Kaliningrad o godzinie 10.

22 września w Europejskim Dniu Bez Samochodu obowiązują darmowe przejazdy komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu.