Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu we Wrocławiu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu we Wrocławiu

RodzajKonferencja/Debata
Termin2014-09-16 - 2014-09-23
KrajPolska
Województwodolnośląskie
MiejsceWrocław
OrganizatorStowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa

Od 16 do 23 września 2014r. trwa Europejski Tydzień Mobilności, związany z ideą zrównoważonego transportu. Elementem zrównoważonego transportu miejskiego, opartego w dużej mierze na sprawnej komunikacji zbiorowej, jest również rower.Program obchodów European Mobility Week przygotowany przez Urząd Miasta Wrocław i MPK jest dostępny tutaj: http://www.mpk.wroc.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1388.
My chcielibyśmy serdecznie zaprosić Was na niedzielny Piknik na Świdnickiej w przeddzień Międzynarodowego Dnia Bez Samochodu, czyli 21 września br.

Hasłem tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, znanego również Europejskim Tygodniem Mobilności jest Nasze ulice, nasz wybór! Celem kampanii jest przekształcenie miast w miejsca przyjazne życiu, które zachęcą swoich mieszkańców do aktywnego spędzania czasu, spacerów, zamiany auta na rower oraz korzystania z transportu publicznego. Zajrzyjcie tutaj: http://ec.europa.eu/polska/wroclaw/zapowiedzi/2014/140916_piknik_na_swidnickiej_pl.htm


Między 12:00 a 17:00 zamknięty będzie krótki odcinek Świdnickiej wiodący od ulicy Bożego Ciała w stronę centrum. Na przykładzie innych europejskich miast chcemy pokazać, jak ruchliwe i głośne ulice mogą nabrać nowej jakości. Nie zabieramy przestrzeni miejskiej, a oddajemy ją do użytku mieszkańców. Zapraszamy wszystkich przechodniów, kierowców, użytkowników komunikacji zbiorowej i rowerzystów. Miasto może być przyjazne nawet w hałaśliwym centrum. Przyjdźcie spędzić z nami przyjemne niedzielne popołudnie!

W planach m.in.:
- Dr. Bike, czyli darmowy serwis rowerowy
- prezentacja rowerów miejskich i możliwość testowania rowerów elektrycznych od RoweryStylowe.pl
- warsztaty i zabawy dla dzieci
- stoiska informacyjne i edukacujne Komisji Europejskiej i Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej
- chilloutowa muzyka

Rozdamy Wam również pamiątkowe torby i koszulki z taką grafiką, jak na naszym zdjęciu w tle (proj. Ewa Głowacka) :)

Organizatorzy i Partnerzy: Wrocławska Inicjatywa Rowerowa, Komisja Europejska w Polsce, Miasto Wroclaw [Wroclove]], Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu i Wrocław Cycle Chic.