Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > USA Trip: rowerami z San Francisco do Nowego Jorku?

USA Trip: rowerami z San Francisco do Nowego Jorku?

RodzajPokaz slajdów/spotkanie z podróżnikiem
Termin2014-09-25
KrajPolska
Województwołódzkie
Miejsceksięgarnia stacjonarna ArtTravel w Łodzi (ul. Gdańska 145)
OrganizatorKsięgarnia internetowa www.arttravel.pl
WWWhttp://www.arttravel.pl

25 września (czwartek) o godz. 17.00 w księgarni stacjonarnej ArtTravel
w Łodzi (ul. Gdańska 145) odbędzie się kolejne, pierwsze po przerwie wakacyjnej, spotkanie z cyklu "Sztuka podróżowania". Jego gośćmi będą siostry Ania i Inga Wyroślak, które w 29 dni przejechały na MTB 5650 km z San Francisco do Nowego Jorku.

Ania i Inga nie dają się codzienności i domowym obowiązkom, lecz żyją swoimi sportowymi pasjami i z pasją, podejmując wciąż nowe wyzwania: Majorka na rowerze - 6 dni, z Berlina do Hamburga - 3 dni, z San Francisco do Nowego Jorku - 22 dni. Wróciły z USA w lipcu, a już planują kolejne wyprawy, stawiając przed sobą następne podróżnicze cele.


Inga jest pracownikiem naukowym Wydziału Mikrobiologii na Uniwersytecie Charité w Berlinie, a równocześnie zawodniczką Berlin-Moskwa Racing Team, uczestnikiem ultra-maratonów górskich i rajdów przygodowych.

Ania jest partnerem multiagencji ubezpieczeniowej i spółki brokerskiej, jak też zawodnikiem Klubu Jeździeckiego Zbrosławice oraz pasjonatką i hodowcą koni.

Pomysł wyprawy narodził się w głowie Ingi pewnego majowego dnia w drodze do pracy, kiedy szczególnie uciążliwe wydawały się uliczne korki, hałas, miejska rzeczywistość. Potem już tylko telefon do Ani, planowanie trasy, gromadzenie sprzętu, pozyskiwanie sponsorów, wylot z Belina 27 czerwca i start dwa dni później z San Francisco trasą  przez Park Narodowy Yosemite, Dolinę Śmierci drogą do Las Vegas, Nevadę, Utah, Kolorado, Kansas, Missouri, Illinois, Indianę, Ohio, Pensylwanię, New Jersey do Nowego Jorku.
W czasie spotkania siostry zaprezentują zdjęcia z wyprawy, opowiedzą o długich kilometrach w słońcu i deszczu, przez miasta i bezdroża, śmiertelnym zmęczeniu, cudownych nocach pod gołym niebem, zachwycie wolnością, gościnności Amerykanów, wszelkich strachach i zagrożeniach.    Ci którzy planują rowerowe wakacje będą mieli okazję skonsultować z nimi swoje plany i zyskać konkretne wskazówki dotyczące wyboru roweru, sakw, namiotu, przygotowań. Wszyscy uczestnicy będą mogli zakupić  przewodniki i mapy z oferty księgarni ArtTravel w promocyjnej cenie z rabatem -10%.

Spotkania z cyklu "Sztuka podróżowania" odbywają się w każdy ostatni czwartek miesiąca. Gośćmi spotkań są znani odkrywcy i podróżnicy, podróżujący autorzy książek i popularnych blogów, których pasja, sposób życia i osiągnięcia budzą marzenia, inspirują i skłaniają do wyruszenia w drogę - na piechotę, autostopem, na rowerze, motocyklu, pod żaglami...

ArtTravel oraz partnerzy - Polskie Radio Łódź, Dziennik Łódzki, lodz.naszemiasto.pl, dlastudenta.pl, e-horyzont.pl, czasdzieci.pl - zapraszają na spotkanie z cyklu "Sztuka podróżowania" z  Anią i Ingą Wyroślak.