Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > Festiwal Rowerowy "Together"

Festiwal Rowerowy "Together"

RodzajFestiwal rowerowy
Termin2014-11-22
KrajPolska
Województwośląskie
MiejsceMDK Lubliniec ul. Plebiscytowa 9
OrganizatorStowarzyszenie Młodzieżowe NINIWA
Organizator - kontaktinfo@niniwateam.pl
WWWniniwateam.pl

22 listopada grupa NINIWA Team zaprasza na pierwszy Festiwal Rowerowy "Together" W programie prezentacje wszystkich grup, które w tegoroczne wakacje podróżowały po Europie (i nie tylko!) dwukołowymi środkami transportu w intencji pokoju na świecie.

Przed nami aż 7 interesujących opowieści! Gość Specjalny - członkowie grupy United Cyclists, którzy zdradzą kulisy rowerowego zmagania z najwyższymi górami świata, a wielkim finałem Festiwalu będzie premiera książki opratej na tegorocznej wyprawie grupy NINIWA Team -Wyprawa w Nieznane-!

Już 22 listopada Lubliniec stanie się rowerową stolicą Polski - nie może Cię zabraknąć! Hardkołowe emocje gwarantowane!

Program:

Godzina 12.00 Msza święta w Kokotku w intencji rowerzystów, a po Eucharystii przejazd rowerami do MDK Lubliniec

I BLOK - prezentacje uczestników akcji -Together - jedź z nami 2014


14.00 Rozpoczęcie I Festiwalu Rowerowego -Together-

14.15 -Misja Wojtyła 2014-
7 rowerzystów, 2 kobiety i 5 mężczyzn, z parafii św. Józefa w Krupskim Młynie 28 czerwca 2014 r. wyrusza do Rzymu z opiekunem Jackiem Kiszkisem. Grupa Krupa ma już na koncie rowerową wyprawę do Wilna, w tym roku obierają kierunek południe! Do Rzymu docierają 12 lipca.

14.35 -Zakręcamy po marzenia-
4 przyjaciół ze Śląska. Cel: przejechanie Europy wszerz - ze Szczyrku do Santiago de Compostela i dalej, aż na -kraniec świata- - na przylądek Fisterra, tradycyjny koniec pielgrzymek do grobu św. Jakuba. Marzenie udaje się -wykręcić- 15 sierpnia, kiedy to rowerzyści docierają na plac pod katedrą w Santiago de Compostela.

14.55 -RoweRoma-
RoweROMA, pod wodzą o. Krzysztofa Machelskiego OMI, to grupa rowerzystów z Poznania, Iławy i Górnego Śląska. W podróży biorą udział 23 osoby, w tym gimnazjaliści. Po drodze dużo zwiedzają; w Rzymie parkują 19 lipca.

15.15 -Rowerem na Zachodni Kres Europy-
Trzej studenci z Pszczyny, 3200 km, a po drodze m.in. Alpy, genewski ośrodek badań jądrowych CERN, Lourdes. Cel wyprawy: służyć do mszy w katedrze św. Jakuba w Santiago de Compostela. Osiągnięty: 29 lipca, po 30 dniach wyprawy.

15.35 -Włóczykoła-
Startują 15 lipca w Żywcu, po prawie 2 tygodniach jazdy kończą tegoroczny etap autorskiego Tour de Pologne w Międzyzdrojach. 1200 km, 9 młodych z Siemianowic Śląskich, ks. Dawid Sładek i codzienna Eucharystia. Bo Polska jest piękna!

II BLOK - prezentacje uczestników akcji Together - jedź z nami 2014 oraz Gość specjalny: United Cyclists


16.30 -Bałkańska Pętla-
Młodzi z Pyskowic z księdzem Adamem Jasiurkowskim przejeżdżają Bałkańską Pętlę: przez Chorwację, Bośnię i Hercegowinę do Medjugorje, stamtąd do Stambułu i w drogę powrotną przez Ukrainę. Triumfalny powrót na dwóch kołach, po przejechaniu równo... 4501 km, następuje 17 sierpnia, po 35 dniach jazdy.

17.00 -Rozkręć Wiarę z nadzieją-
9 rowerowych pielgrzymów 16 lipca staje przed zadaniem przejechania 5000 km. W ciągu 35 dni zamierzają dotrzeć do Afryki, na pustynię Erg Chebbi w Maroku. Udaje się! 18 sierpnia, po ukończeniu -biegu- (2 Tm 4, 7) na Saharze mogą wracać do Polski.

17.30 Gość specjalny:
Grupa rowerowa -United Cyclists- Polski Himalaizm Rowerowy

III BLOK - Wyprawa w Nieznane


18.45 Podziękowania i wręczenie upominków członkom wypraw -Together-
19.10 Premiera książki -Wyprawa w Nieznane-
21.00 Zakończenie I Festiwalu Rowerowego -Together-

Wstęp wolny!