Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > Explorers Festival - W 365 dni dookoła Kanady

Explorers Festival - W 365 dni dookoła Kanady

RodzajPokaz slajdów/spotkanie z podróżnikiem
Termin2014-11-22
KrajPolska
Województwołódzkie
MiejsceŁódź, sala widowiskowa Politechniki Łódzkiej
WWWhttp://www.explorersfestival.pl/

Himalaiści, ekstremalni narciarze, snowboardziści i biegacze, slacklinerzy, rowerzyści długodystansowi, szybownicy, paralotniarze i podróżnicy spotkają się w Łodzi podczas Explorers Festival w dniach 19-23 listopada 2014, aby opowiedzieć o swoich pasjach, dokonaniach i marzeniach.

 16 edycja Explorers Festival, tak jak wszystkie poprzednie, przyciąga największe światowe gwiazdy alpinizmu, sportów ekstremalnych i przygody. Już za tydzień rozpoczną się w Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej spotkania z niezwykłymi osobowościami, dla których szalone wyzwania, walka z żywiołami i głód adrenaliny są codziennością

Pokaz rowerowy:

15:40 - W 365 dni dookoła Kanady

Poznawanie wymaga czasu i dlategoBertrand Lemeunier / Kanada planując wyprawę dookoła Kanady wybrał rower, bo właśnie „dwa kółka” pozwalają na swobodę w podróżowaniu i wyznaczają pewien zwolniony rytm podróży. Tak poznawał dzikie, zapomniane zakątki i wielkie aglomeracje. Trudne życie ludzi na północy i cywilizacyjny pęd miast wschodu. Prawie siedemnaście tysięcy kilometrów na rowerze i rok sam na sam z Kanadą. Z zimnej i śnieżnej północy wpadniemy ogrzać się do gorącej Brazylii, którą odwiedził  z żoną Vanessą w ubiegłym roku.