Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > II edycja kampanii Rowerowy Maj

II edycja kampanii Rowerowy Maj

RodzajInna
Termin2015-05-04 - 2015-05-29
KrajPolska
Województwopomorskie
MiejsceGdańsk
OrganizatorMiasto Gdańsk, Zarząd Dróg i Zieleni,Miejska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Organizator - kontaktlukasz.klos@gdansk.gda.pl tel. (58) 526 80 86

Głównym celem kampanii Rowerowy Maj jest promowanie zdrowego trybu życia wśród uczniów szkół podstawowych. Kierowana jest ona do uczniów szkół podstawowych i jest organizowana przez  miasto, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku oraz Miejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W ubiegłym roku w kampanii wzięło udział 25 gdańskich szkół podstawowych, a w zwycięskiej klasie 83 procent uczniów dojeżdżało do szkoły rowerami. Formuła kampanii przewiduje nagrody indywidualne dla najlepszych uczniów, nagrody klasowe dla najlepszej klasy w każdej ze szkół oraz nagrodę główną dla najlepszej szkoły – będzie nią budowa zadaszonego parkingu rowerowego.

Jednym z elementów kampanii będą zajęcia dydaktyczne "Mobilność w Mieście", podczas których specjaliści ds. inżynierii ruchu i mobilności odpowiedzą na pytania: dlaczego warto poruszać się pieszo i na rowerze oraz jak odczytywać i interpretować znaki drogowe. Zajęcia dla klas IV-V prowadzone będą od 23 marca do 29 maja w siedzibie Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Rowerowy Maj jest adresowany do gdańskich szkoły podstawowe. Warunkiem uczestnictwa w kampanii jest nadesłanie do dnia 23 marca 2015 r. wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: lukasz.klos@gdansk.gda.pl tel. (58) 526 80 86.

II edycji kampanii Rowerowy Maj,