Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > III Sochaczewski Majowy Rajd Rowerowy!

III Sochaczewski Majowy Rajd Rowerowy!

RodzajRajd Rowerowy
Termin2015-05-01
KrajPolska
Województwomazowieckie
MiejsceSochaczew
Organizator - kontaktpromocja3@sochaczew.pl
WWWhttp://Sochaczew.pl

Na długi majowy weekend szykuje się w naszym mieście wiele atrakcji. Jedną z nich, na początek sezonu turystycznego, będzie III Sochaczewski Majowy Rajd Rowerowy, w którym mogą wziąć udział dzieci, dorośli, dziadkowie, grupy przyjaciół, tj. każdy, kto nie chce wolnego dnia spędzić przed telewizorem, ale aktywnie, z rodziną, w gronie najbliższych. Właśnie ruszyły zapisy chętnych!

Rajd odbędzie się w piątek, 1 maja. Zbiórka o godz. 9.40 na placu Kościuszki w Sochaczewie, a start o 10.00. Każdy otrzyma w biurze rajdu, w specjalnym niebieskim namiocie Urzędu Miejskiego, pamiątkowy certyfikat oraz kamizelkę odblaskową z logo imprezy. Trasa przebiegać będzie m.in. przez Żuków – Witkowice – Brochów – Tułowice (tu PIKNIK RODZINNY w Osadzie Puszczańskiej) – Lasocin – Plecewice do Żelazowej Woli. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Przebieg trasy

Uczestnicy będą mieć do pokonania łącznie 38 km, ale oczywiście nie na raz, lecz w dwóch turach przedzielonych odpoczynkiem w Osadzie Puszczańskiej. Rowerzyści spotykają się o 9.40 na placu Kościuszki, a stąd pojadą ulicą ul. Warszawską, Płocką i Gawłowską w kierunku Żukowa. Dalej kolumna rowerów pojedzie przez Mistrzewice, most w Witkowicach, Brochów (postój oraz zwiedzanie kościoła) i Janów do Tułowic. Tam zaplanowano piknik w Osadzie Puszczańskiej. Pierwszy etap rajdu to 21,2 km.

- Zatrzymujemy się w Osadzie, gdzie właściciel ośrodka rozpali ognisko, będzie muzyka, konkursy sprawnościowe. MOSiR zaproponuje rodzicom i dzieciom m.in. takie konkurencje jak bieg na nartach, bieg z wodą, przeciąganie liny, wyścigi w workach, rzuty do celu, slalom z przeszkodami i kilka innych. Będzie też malowanie twarzy i zabawa dużymi bańkami mydlanymi. Dzieci na pewno nie będą się nudziły. Dwugodzinny piknik rozpocznie się około 11.30 – mówi Agata Kalińska dyr. Centrum Kultury, Promocji, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych.

Nie trzeba zabierać ze sobą prowiantu, ponieważ na miejscu, w Osadzie, za 10 zł, będzie można kupić gotowe zestawy piknikowe – kiełbaska, pieczywo, ketchup, musztarda, sztućce, tacka itp.

Powrót do Sochaczewa trasą: Wilcze Tułowskie, Miszory, Lasocin (na 32 kilometrze postój przy Gimnazjum w Lasocinie) dalej przez Wólkę Smolaną, Plecewice, ulicę Smolną w Sochaczewie na parking naprzeciwko Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. W tym miejscu, na 38 kilometrze, około 15.30 nastąpi rozwiązanie rajdu. Komandorem rajdu jest Jacek Spilaszek.

Zapisy do 24 kwietnia

W rajdzie organizowanym przez burmistrza Sochaczewa we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz PTTK i Osadą Puszczańską w Tułowicach, mogą wziąć udział turyści indywidualnie i grupowo (rodziny, grupy przyjaciół). Osoby poniżej 18 roku życia mogą zostać zapisane jedynie przez rodziców. Dzieci do lat 14 mogą wziąć udział w rajdzie wyłącznie pod opieką dorosłych.

Karty zgłoszeń – oddzielna dla dorosłego i dziecka – dostępne są na miejskim portalu Sochaczew.pl oraz w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ulica 1 Maja 16, parter). Tam też należy składać (przesyłać pocztą) wypełnione zgłoszenia. Lista chętnych zamknięta zostanie 24 kwietnia, o godz. 16.00. Do tego dnia zgłoszenia – wypełniony i podpisany skan – można także przesyłać drogą mailową na adrespromocja3@sochaczew.pl

Program rajdu

godz. 9.40 – zbiórka uczestników na placu Kościuszki w Sochaczewie; rozdanie certyfikatów uczestnictwa

godz. 10.00 – start rajdu z placu Kościuszki w Sochaczewie

godz. 11.00 – postój i zwiedzanie kościoła w Brochowie

godz. 11.30 – 13.30 – piknik w Tułowicach w Osadzie Puszczańskiej (gry, zabawy, konkursy dla dzieci i dorosłych)

godz. 14.00 – postój przy Gimnazjum w Lasocinie

godz. 15.00 – 15.30 – rozwiązanie rajdu na parkingu naprzeciwko Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli

Jak się zgłosić?

> druk zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej ratusza www.Sochaczew.pl, czytelnie wypełnić, podpisać i zeskanować, a następnie skan przesłać mailem na adres promocja3@sochaczew.pl.

> druk zgłoszenia pobrać ze strony internetowej ratusza www.Sochaczew.pl, czytelnie wypełnić, podpisać i przesłać faxem na numer 46 862-26-02.

> druk zgłoszenia pobrać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, na miejscu czytelnie wypełnić i zostawić w BOK.

> druk zgłoszenia czytelnie wypełnić i przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Sochaczewie, ul. 1 Maja 16, 96-500 Sochaczew