Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > XVI Powiatowy Rajd Rowerowy

XVI Powiatowy Rajd Rowerowy

RodzajRajd Rowerowy
Termin2015-06-20
KrajPolska
Województwodolnośląskie
MiejsceTarnów obok Ząbkowic Śląskich
OrganizatorStarostwo Powiatowe Wydział Promocji, Oświaty i Rozwoju
Organizator - kontaktd.ciepierski@zabkowice-powiat.pl, tel. 74 816 28 16

XVI edycja Powiatowego Rajdu Rowerowego przed nami. Tym razem cykliści spotkają się w Tarnowie (obok Ząbkowic Śląskich), by z boiska miejscowej Tarnovii wyruszyć w trasę liczącą 10 km. Zgodnie z tradycją podczas rajdu nie zabraknie konkurencji sprawnościowych z atrakcyjnymi nagrodami, w tym rowerami górskimi i wysokiej jakości sprzętem sportowym.

„Trasa XVI Rajdu będzie przebiegała głównie asfaltowymi i szutrowymi drogami leśnymi Masywu Brzeźnicy. Została tak przygotowana, aby mogły ją pokonać zarówno dzieci jak i amatorzy jednośladów. Zgodnie z tradycją całość przejedziemy spacerowym tempem, by spotkać się ponownie na boisku w Tarnowie” – komentuje jeden z organizatorów.

„Zapisy przyjmujemy w dniu startu od godziny 8:00 do godz. 9:30. Dla pierwszych 600 uczestników, którzy przejadą z nami trasę i zbiorą potwierdzenia na punktach kontrolnych, mamy przygotowane oddychające koszulki BIKE-owa Ziemia Ząbkowicka, smycze, opaski odblaskowe, a także poczęstunek w postaci kiełbasek i grochówki. Wszystko oczywiście jest bezpłatne, gdyż głównym celem rajdu jest promowanie aktywnego trybu życia oraz walorów turystyczno-krajoznawczych powiatu ząbkowickiego” – informuje Kinga Grabowa ze Starostwa Powiatowego.


Tegoroczny rajd rowerowy został tak ulokowany, by start i meta znajdowały się w tym samym miejscu – miasteczku rowerowym. Dla wszystkich uczestników przygotowano szereg atrakcji. Będą konkurencje sprawnościowe (np. slalom, koperta, jazda żółwia, ósemka), wybory MISS RAJDU, a także atrakcyjne nagrody. Spośród wszystkich uczestników zostanie rozlosowany rower i inne nagrody. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do uczestnictwa. Start już w sobotę 20 czerwca 2015 r. z boiska sportowego Tarnovii Tarnów o godzinie 10.00.


Szczegółowe informacje:
Starostwo Powiatowe
Wydział Promocji, Oświaty i Rozwoju
ul. Sienkiewicza 11, 57-200 Ząbkowice Śląskie
e-mail: d.ciepierski@zabkowice-powiat.pl, tel. 74 816 28 16