Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > Rodzinna parada rowerowa

Rodzinna parada rowerowa

RodzajRajd Rowerowy
Termin2015-06-21
KrajPolska
Województwowielkopolskie
MiejscePoznań

21 czerwca ulicami Poznania przejedzie parada rowerowa, która zakończy się piknikiem na nowej plaży miejskiej nad Wartą na Ratajach. Imprezę uświetni koncert Margaret.

Posnania Bike Parade to nowa pozycja w kalendarzu letnich wydarzeń w Poznaniu. Ma to być „pierwsza rodzinna impreza promująca miejską kulturę rowerową, skierowana do wszystkich osób, dla których rower jest czymś więcej niż tylko środkiem transportu”.

Paradę zaplanowano na 21 czerwca, czyli pierwszy dzień kalendarzowego lata. Od godz. 11 przy stadionie żużlowym na Golęcinie będzie czekać całe mnóstwo atrakcji, m.in. możliwość obejrzenia pokazu akrobacji rowerowych w wykonaniu Piotra Bielaka oraz spektaklu teatru rowerowego „Porywacze Ciał”.

Po wspólnej rozgrzewce punktualnie w samo południe parada wyruszy w trasę przebiegającą przez ulice Poznania. Swój udział już zapowiedzieli wiceprezydent Poznania Maciej Wudarski, oficer rowerowy Wojciech Makowski i Stary Marych, czyli chyba najbardziej znany rowerzysta w Poznaniu.

Parada przejedzie ulicami: Warmińską, Małopolską, al. Wielkopolską, Nowowiejskiego, al. Niepodległości i Królowej Jadwigi. Łącznie uczestnicy pokonają 7 km, a miejscem mety będzie nowa plaża miejska nad Wartą znajdująca się w pobliżu mostu Królowej Jadwigi od strony Rataj.

Po przyjeździe ostatniego uczestnika parady rozpocznie się wielki rodzinny piknik rowerowy z masą atrakcji. Będzie można obejrzeć wystawę stylowych jednośladów, stoczyć pojedynek na rowerach stacjonarnych, a nawet skorzystać z porad stylistów, którzy doradzą, jak modnie ubrać się na przejażdżkę rowerem. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci.

Na finał imprezy wystąpi muzyczna gwiazda – Margaret, wokalistka znana z takich przebojów jak „Thank You Very Much” czy „Wasted”.