Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > IV Kongres Rowoju Ruchu Rowerowego

IV Kongres Rowoju Ruchu Rowerowego

RodzajKonferencja/Debata
Termin2016-01-21 - 2016-01-22
KrajPolska
Województwomazowieckie
MiejsceWarszawa
OrganizatorMiasta dla Rowerów
WWWhttp://miastadlarowerow.pl/index_wiadomosci.php?dzial=2&kat=9&art=140

 IV Kongres Rozwoju Ruchu Rowerowego odbędzie się w Warszawie w dniach 21-22 stycznia 2016 roku w Centrum Konferencyjnym Kopernika przy ul. Mikołaja Kopernika 30.

W ramach Kongresu odbędzie się międzynarodowa konferencja promująca najlepsze praktyki w zakresie wdrażania polityk rowerowych w miastach Polski i Unii Europejskiej (21.01) i seminarium (22.01) na temat praktycznych skutków „pro rowerowej” nowelizacji rozporządzeń*, które weszły w życie 8 października 2015 r.

Początek 2016 roku jest momentem szczególnym. Jest to doskonała chwila na podsumowanie tego, co najważniejszego zdarzyło się w polskiej polityce rowerowej oraz wspólne zastanowienie się nad tym, co można i należałoby zrobić w najbliższej przyszłości. Z jednej strony rozpoczęła się właśnie nowa kadencja władz ogólnopolskich i zakończył 8 letni okres pracy Parlamentarnej Grupy Rowerowej, z drugiej strony minął już rok funkcjonowania wybranych w 2014 roku władz samorządowych, który w wielu miastach Polski przyniósł duże, pozytywne zmiany na polu funkcjonowania lokalnych polityk rowerowych.

Program wydarzenia zakłada między innymi prezentację najciekawszych pro rowerowych zmian, które właśnie zachodzą na ulicach polskich miast oraz wskazanie dla nich punktów odniesienia w szerszym, europejskim kontekście. Kongres będzie okazją do porównania polityk rowerowych prowadzanych w różnych miastach i przedstawienia najważniejszych, płynących z takiego porównania, wniosków i rekomendacji. Zaprezentujemy w szczegółach najlepsze rozwiązania, zarówno systemowe, jak i techniczne, które przyniosły na tym polu największy postęp. Szczególną uwagę będziemy chcieli też poświęcić kwestii nowych przepisów dotyczących tworzenia infrastruktury rowerowej, w tym zwłaszcza nowym możliwościom jakie otwierają one przed samorządami.