Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych 2016

BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych 2016

RodzajFestiwal rowerowy
Termin2016-05-19
KrajPolska
Województwodolnośląskie
MiejsceWrocław
WWWhttp://www.bikedays.pl

Największy festiwal rowerowy w Polsce nadjeżdża! W dniach 19 – 22 maja 2016 w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się 4. BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych – 15 filmów pokazujących, że dwa koła to coś więcej niż środek transportu. Frajda, sport, swoboda. Ostre koło, MTB, szosa i turystyka. Bike Days to także piknik i wyścigi na wrocławskim torze kolarskim, debaty i koncerty. Wydarzeniem Festiwalu będzie Platforma Filmów Rowerowych – otwarty konkurs filmowy dla zawodowców i amatorów.

Kolejna edycja Festiwalu Filmów Rowerowych odbędzie się pod hasłem WSZYSTKO, CO POMIĘDZY. Festiwal otworzy pasjonująca opowieść o kolarskiej rywalizacji i sile rodzinnych więzi w reżyserii Johna Badhama z Kevinem Costnerem w roli głównej, "American Flyers" z 1985 r. Film zostanie wyświetlony na specjalnie ściągniętej z Londynu kopii, na zapomnianej już prawie taśmie – 35mm.Pokażemy 15 filmów zgrupowanych w kilku blokach tematycznych i 3 wydarzeniach specjalnych. Myślą przewodnią tej odsłony przeglądu jest ZMIANA, stąd wiele filmów dotyczących WSZYSTKIEGO, CO POMIĘDZY – punktami podróży, odcinkami czasu, obrotami rowerowej korby. Zobaczycie m.in. rewelacyjny "UnReal" w bloku RYZYK-FIZYK, produkcji Anthill Films z 2015 r. i "Transsylvanię" w bloku LONG SZORT w reż. Levente Klára and Máté Pálla.

Stałym punktem programu Bike Days jest PIKNIK NA WELODROMIE, organizowany wspólnie z BWA Wrocław. Nowością na pikniku będzie wieczorny, plenerowy pokaz filmu "American Recycled", debiutu braci Hussin.

Po raz drugi odbędzie się konkurs filmowy PLATFORMA FILMÓW ROWEROWYCH. Na zgłoszenia czekamy do 15 maja. Dokument, fabuła, krótki metraż, animacja – nie nakładamy żadnych ograniczeń w zakresie formy. Ważne, aby film nie przekroczył 15 minut. Wybrane produkcje pokazane zostaną w Kinie Nowe Horyzonty w sobotę 21 maja, gdzie jury wybierze zwycięzcę. Drugą nagrodę przyzna publiczność. Zgłaszanie filmów odbywa się poprzez formularz na stronie bikedays.pl/platforma

Ponadto w programie spotkania i dyskusje prowadzone przez partnera Festiwalu, Magazyn Pasjonatów Kolarstwa Szosa, alleycat zorganizowany przez Tragedia Breslau i in.

Sponsorzy: 71 zabezpieczeń i Crankk.