Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > Rajd rowerowy Na kole bez pole

Rajd rowerowy Na kole bez pole

RodzajRajd Rowerowy
Termin2016-05-22
KrajPolska
Województwośląskie
MiejscePszczyna

22 maja w samo południe ruszy piąty już rajd rowerowy "Na kole bez pole" pod patronatem burmistrza Dariusza Skrobola, organizowany przez pszczyńskie koło RAŚ.

Tym razem uczestnicy pojadą z rynku w kierunku Ćwiklic, mijając zabytkowy kościół św. Marcina z XV wieku. W Rudołtowicach wjadą na wały wiślane (starorzecze Wisły), którymi udadzą się do Grzawy, mijając drewniany kościół św. Jana Chrzciciela z XVI wieku. Dojeżdżając do Miedźnej miną stare XIX-wieczne domy z charakterystycznym półksiężycem w szczycie. Kolejny zabytkowy, drewniany kościół św. Klemensa Papieża zbudowano prawdopodobnie w XVII wieku, na miejscu wcześniejszego, wzmiankowanego już w 1326 roku. Następnie przez Bodzów, lasami dotrą do mostu na Pszczynce i boiska LKS Jankowice, gdzie odbędzie się poczęstunek (kiełbasa, krupnioki, napoje).

Każdy uczestnik otrzyma koszulkę okolicznościową. Aby wziąć udział należy wysłać e-mail zawierający imię, nazwisko, nr PESEL oraz rozmiar koszulki każdego zgłaszanego uczestnika na adres pszczyna@autonomia.pl oraz wpłacić wpisowe na nr konta 10 1750 0012 0000 0000 2843 0817. Wysokość wpisowego dla dorosłych i młodzieży powyżej 16. roku życia wynosi 15 zł, dzieci w wieku 7-16 lat - 5 zł, dzieci poniżej 7. roku życia - gratis. Zapisy trwają do 13 maja.