Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Trasy rowerowe > wielkopolskie > Do Osiecznej

Do Osiecznej

Województwowielkopolskie
Powiatleszczyński
Rodzajturystyczna
RegionWielkopolska
Start trasyLeszno
Koniec trasyLeszno
Główne punktyLeszno - Nowa wieś - Kąkolewo - Świerczyna - Osieczna - Leszno
Długość40
Trudnośćłatwa

Wyjazd z miasta ścieżką rowerową na południe. Przed Karczmą Borową skręt w prawo w ulicę Kameruńską i potem w lewo na Pawłowice, Po zjeździe z górki, po ok. 8km jazdy, w Nowej Wsi na skrzyżowaniu należy skręcić w lewo i jechać cały czas prosto przez Kąkolewo. Miasteczko to "ciągnie się" dosyć długo. Po drodze przejazd przez tory kolejowe. Należy jechać cały czas prosto przecinając trasę Leszno - Gostyń. Na końcu Kąkolowa znajdują się dwa zakręty i potem jest skrzyżowanie, na którym należy jechać prosto. W Grodzisku można zatrzymać się w przydrożnym sklepie, aby coś przekąsić i uzupełnić płyny. Potem należy ostrożnie zjechać w dół dosyć ostrym asfaltowym zjazdem, na końcu którego droga wiedzie łukiem w prawo. Potem już tylko prosta droga do Świerczyny.

W Świerczynie należy kierować się według znaków na Osieczną. W razie problemów na dość dziwnym skrzyżowaniu najlepiej zapytać mieszkańców wioski. Potem zostaje kilka kilometrów i już Osieczna. O mieście i gminie można przeczytać w serwisie www.osieczna.pl - sporo tam interesujących informacji dla chcących bardziej poznać zabytki i atrakcje regionu.

Dużą popularnością cieszy się w Osiecznej kąpielisko i latem przyjeżdża tam sporo rowerzystów z Leszna, aby wykąpać się i wrócić do domu. Swoją popularność wśród turystów na rowerach miasto zawdzięcza wyznaczonej ścieżce rowerowej, na którą należy trafić jadąc w kierunku na Leszno i skręcając przed stacją benzynową w lewo i zaraz w prawo, w las. Ścieżka jest oznakowana, zatem nie będzie problemu z przejechaniem ostatnich 10km do Leszna. W Lesznie wyjazd ze ścieżki znajduje się w okolicach ogródków działkowych "Grzybowo" - łatwo stamtąd dojechać do centrum, gdyż prowadzi tam asfaltowa ścieżka rowerowa.
Opisana trasa wiedzie głównie asfaltowymi, malowniczymi, a co bardzo ważne - mało uczęszczanymi przez samochody drogami.

Źródło: http://www.wrower.pl/

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!