Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Trasy rowerowe > zachodniopomorskie > Do wieży widokowej nad jez. Świdwie

Do wieży widokowej nad jez. Świdwie

Województwozachodniopomorskie
Rodzajturystyczna
RegionWybrzeże i Pomorze
Start trasySzczecin
Koniec trasySzczecin
Główne punktyJez. Głębokie - Sławoszewo - Węgornik - Jezioro Świdwie
Trudnośćbardzo łatwa

Nawierzchnia: szuter, ścieżka lub droga leśna, asfalt

Opisana trasa ma charakter raczej tutystyczno-rekreacyjny. Nie ma tutaj żadnych trudnych technicznie elementów, męczących zjazdów czy podjazdów. Ruszamy od skrzyżowania nad Jeziorem Głębokim. Jedziemy w stronę Pilchowa wzdłuż ulicy Emila Zegładowicza. Po kilkuset metrach odbijamy w lewo pod górę na ścieżkę rowerową prowadzącą wzdłuż jeziora. Mijamy kilka dzikich plaż nad jego brzegiem. Na drugim końcu jeziora koło śluzy skręcamy w prawo na czerwony szlak. Jedziemy w stronę leśniczówki "Owczary".

Mijamy leśniczówkę i jedziemy dalej prosto piaszczystą droga. Po paru kilometrach mijamy stadninę koni i żwirową drogą docieramy do Bartoszewa. W centrum wsi skręcamy w lewo na asfaltową szosę. Po pewnym czasie asfalt się urywa a my docieramy do skrzyżowania. Skręcamy w lewo do wsi Sławoszewo. Ze wsią jedziemy cały czas prosto najbardziej przejezdną drogą. Docieramy do szosy asfaltowej łączącej miejscowości Dobra i Grzepnica. Skręcamy w prawo do Grzepnicy. Przejeżdżamy przez wieś. Zaraz za ostatnimi domostwami kończy się asfalt i jedziemy dalej drogą gruntową. Przejeżdżamy przez most nad rzeką Gunicą i w centrum wsi Węgornik skręcamy w lewo na czerwony szlak. Po jakimś czasie szlak się urywa, a my jadąc cały czas prosto docieramy do wieży widokowej nad Jeziorem Świdwie. Na szczycie wieży jest platforma widokowa, gdzie można się zatrzymać i odpocząć przed drogą powrotną.

 

 

Źródło: http://cross.country.prv.pl

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2013-04-06 20:17 anonim | Mało aktualnu opis trasy
Mało aktualny opis trasy. Pomiędzy Bartoszewem a Grzepnicą od 5 lat jest wygodna droga asfaltowa. I drobna uwaga: pomiędzy j. Głębokim a leśniczówka Owczary ta leśna droga jest trudna ze wzg. na sypki drobny piasek. Dodatkowo od Głębokiego w stronę Tanowa i Bartoszewa jest obecnie ścieżka rowerowa.