Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Trasy rowerowe > kujawsko-pomorskie > Myślęcinek - zielone centrum aktywnego relaksu

Myślęcinek - zielone centrum aktywnego relaksu

Województwokujawsko-pomorskie
PowiatBydgoszcz
Rodzajmiejska
RegionKujawy
Start trasyStadion Zawiszy
Koniec trasyLunapark
Główne punktyStadion Zawiszy - Pętla Tramwajowa - ul. Rekreacyjna - ul. Rekreacyjna (Obwodnica Parkowa) - Rynkowo (stacja kolejowa) - Niemcz - ul. Hipiczna - Uroczysko Zacisze - Ogród Botaniczny - Ogród Fauny i Flory Polskiej - Lunapark
Długość30
Trudnośćłatwa

Myślecinek to zielone centrum Bydgoszczy, miejsce wypoczynku i relaksu dla spragnionych kontaktu z przyrodą mieszkańców miasta. Świetnie nadaje się do turystyki rowerowej, a jego położenie sprawia, że może go odwiedzić nawet mało zaprawiony w bojach cyklista. Dzielnica położona jest na północ od centrum miasta, a najłatwiej do niej dojechać ulicą Gdańską.

W Myślęcinku znajduje się Leśny Park Kultury i Wypoczynku, który obejmuje większą część tej dzielnicy. Na terenie LPKiW znajdują się m. in. wesołe miasteczko, ogród zoologiczny, ogród botaniczny, stok narciarski, kryty skate park oraz mini pole golfowe. Jednak z punktu widzenia rowerzysty najważniejsze są tutaj utwardzane, asfaltowe alejki, po których można bardzo komfortowo zwiedzać całą okolicę. Główną osią parku jest ulica Hipiczna, która ma swój początek nieopodal pętli tramwajowej i biegnie na północ. Jadąc tą drogą dotrzemy miedzy innymi do Różopola oraz Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Na Hipicznej można urządzić sobie niezły trening rowerowy. Po około 3 km gonienia po płaskim droga wspina się pod górę. Podjazd ma około 1000 metrów i jest momentami dość stromy. Świetną drogą dla rowerów jest ulica Rekreacyjna, zwana także Obwodnicą Parkową. Ona również ma swój początek przy pętli tramwajowej, lecz zamiast przecinać Myślęcinek (jak Hipiczna) biegnie wokół parku. Po około 3,5 km jazdy tą drogą, i trudnej wspinaczce, dojedziemy do stacji kolejowej w Rynkowie. Po przecięciu torów pojedziemy dalej ulicą Jeździecką, wjedziemy na chwilę do Niemcza i po chwili napotkamy skrzyżowanie z ulicą Hipiczną! 

W Myślęcinku polecam pokręcić się po alejkach okalających stawy myślęcińskie, a także podjechać do Uroczyska Zacisze, które leży w sąsiedztwie centrum edukacji ekologicznej. Wypływa tutaj spod ziemi źródlana woda, którą można zatankować do bidonu (woda jest czyściutka i bardzo zdrowa!!!) Polecam także wjechać do ogrodu botanicznego. Co prawda zabraniają tego znaki, ale nikt nie zrobi wam krzywdy, jeśli będziecie grzecznie jeździć po betonowych chodnikach. Ogród polecam zwłaszcza miłośnikom pięknej przyrody oraz stromych podjazdów :) Tutaj każdy cyklista znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy jazdy rekreacyjnej będą zadowoleni z równych ścieżek i dużej ilości ławeczek, przy których można sobie wypocząć. Zwolennicy ostrzejszej jazdy mogą sprawdzić swoje umiejętności w terenowej jeździe po okolicznych lasach. Szczególnie w okolicach Uroczyska Zacisze znajdziecie fantastyczne leśne ścieżki ? kręte, wąskie, najeżone korzeniami, zjazdami i podjazdami. W Myślęcinku satysfakcję poczują też miłośnicy dużych prędkości, bo z okolicznych wzniesień można się solidnie rozpędzić.

Źródło: http://rowerowabydgoszcz.org/

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!