Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Trasy rowerowe > małopolskie > Pętla z Krzeszowic przez zamek w Tenczynku

Pętla z Krzeszowic przez zamek w Tenczynku

Województwomałopolskie
Powiatkrakowski
Rodzajturystyczna
RegionMałopolska
Start trasyKrzeszowice
Koniec trasyKrzeszowice
Główne punktyTenczynek
Długość33
Trudnośćłatwa

Rozpoczynamy przed dworcem PKP w Krzeszowicach. Wyjeżdżamy na ulicę i skręcamy w lewo. po prawej mamy tabliczki z wypisanymi szlakami rowerowymi. Nas interesuje szlak zielony do Zamku w Tenczynku. Według tabliczki trasa wynosi 26 km. Odcinek tej trasy nie wymaga opisu. Jest ona bardzo dobrze oznakowana i kontrolując znaki trudno się będzie zgubić. Źle oznakowane miejsca zostały poprawione i teraz zostaniemy z pewnością zaprowadzeni na miejsce. Należy tylko zachować szczególną ostrożność po dojechaniu do miejsca, w którym znajduje się wieża ogrodzona siatką i drutem kolczastym. Za ogrodzeniem są też dwa kontenery. Zabudowanie to wśród pół powinno wzmóc naszą czujność, ponieważ za nim rozpoczyna się zjazd, który jest trudny i z powodzeniem mógłby znaleźć sie na trasie jednego z maratonów. Po pokonaniu tego odcinaka na rowerze lub obok możemy kontynuować jazdę bez dalszych przeszkód.

Szlak doprowadzi nas do parkingu pod zamkiem. Teraz już niebieskim szlakiem rowerowym pniemy się do góry. jest to jednak również trudny odcinek, więc można go pokonać pieszo. Warto dotrzeć na dziedziniec zamku i troszkę się rozejrzeć.

Następnie musimy się dostać z powrotem na dół na parking i teraz wyjeżdżamy na ulicę i kierujemy się w dół. Jedziemy żółtym szlakiem pieszym aż do samego dworca PKP w Krzeszowicach, a tu kończy się pętla.

Ostatnia aktualizacja: 2007'wrzesień
Michał Pawełczyk

Źródło:

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2016-04-29 22:48 anonim | ????
Chyba Cie pojebalo.Mieszkam tu 20 lat i nie wiem jak jechać trasą wg tego opi