Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Trasy rowerowe > warmińsko-mazurskie > Szlak pośród jezior

Szlak pośród jezior

Województwowarmińsko-mazurskie
Powiatmrągowski
Rodzajturystyczna
RegionWarmia i Mazury
Kolor szlakuniebieski
Start trasyMrągowo
Koniec trasyMrągowo
Główne punktyMrągowo - Tymnikowo - Czerwonki - Poręby - Miejski Las - Mrągowo
Długość15
Trudnośćłatwa

Dojeżdżamy promenadą do Amfiteatru, udajemy się w lewo ostro pod górę do końca drogi wyłożonej płytami betonowymi, ponownie kierujemy się w lewo, a następnie drogą asfaltową w prawo, lekko pod górę do skrzyżowania w kształcie litery T- jedziemy w prawo, drogą gruntową.

Jedziemy prosto po 800 m mijając po prawej stronie drogę do dawnego ośrodka wypoczynkowego Troszczykowo. Na następnym rozdrożu kierujemy się w lewo w stronę Czerwonek, mijamy tablicę końca wsi Tymnikowo i jedziemy prosto.

Wjeżdżamy do wsi Czerwonki brukowaną drogą, jedziemy cały czas prosto, po lewej stronie drogi widoczne jezioro Juksty, po ok. 4 kilometrach skręcamy w prawo i drogą wśród pól dojeżdżamy do Poręb, w Porębach skręcamy w lewo, cały czas jedziemy polną drogą.

Przejeżdżamy przez miejscowość Miejski Las , po czym skręcamy w prawo i gruntową drogą wzdłuż nasypu kolejowego dojeżdżamy do drogi prowadzącej do Ośrodka Narciarskiego „Góra Czterech Wiatrów”.

Skręcamy w lewo, przejeżdżamy pod wiaduktem i skręcamy w prawo, jedziemy drogą asfaltową nr 16, po czym skręcamy w prawo w pierwszą szutrową drogę, przejeżdżamy pod wiaduktem i cały czas jedziemy prosto, po lewej stronie mijamy jezioro Sutapie Małe, następnie ogródki działkowe. Przed drogą asfaltową skręcamy w prawo i jedziemy do końca drogi wyłożonej płytami betonowymi przy posesjach.

Skręcamy w prawo na utwardzoną drogę i udajemy się w kierunku garaży, skręcając przed nimi w prawo i następnie za malutkim mostkiem ponownie w prawo. Jedziemy ścieżką nad jeziorem Czos, z czasem zamieniającą się w promenadę.

foto Beata Gida

Źródło: http://www.it.mragowo.pl

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!