Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyprawy > Na Ukrainę i Mołdawię (Pocztówka dla Eweliny)

Na Ukrainę i Mołdawię (Pocztówka dla Eweliny)

KrajeUkraina - Mołdawia
Termin2013-07-27 - 2013-08-13
Liczba kilometrów1100
Uczestnicy
  • Jarek Jasiński,
  • Łukasz Pakuła,
  • Aneta Anuszewska,
  • Przemek Ruciński,
  • Rafał Mizera

O wyprawie

27 lipca rowerowa grupa Turistas wyrusza na dziewiętnastodniową wyprawę z Chełma do Odessy. Podróż będzie przebiegała pod hasłem ?Polskie ślady historii na terenach Ukrainy i Mołdawii?. Do pokonania jest 1100 kilometrów a do zwiedzenia szeregu wyjątkowych miejsc, historycznych miast, zamków, kościołów, związanych z polską historią i kulturą. Oprócz wyprawy i przeżycia rowerowej przygody wyprawa przez Ukrainę łączy w sobie pomoc Ewelinie. Ewelina Łapińska jest podopieczną Fundacji "Rak'n'Roll Wygraj Życie!" Od dwóch lat zmaga się z chorobą nowotworową, na dzień dzisiejszy w walce z rakiem straciła lewą rękę. Zbieramy fundusze na protezę dla Eweliny oraz na dalsze leczenie. Za każde pieniądze wpłacone na konto mamy unikalne pocztówki małych pacjentów z Instytutu Matki i Dziecka. Pocztówki zostaną wysyłane podczas rowerowej podróży przez Ukrainę.

Galeria

Cele

Celem samej wyprawy jest przeżycie wielkiej przygody, zwiedzenia szeregu wyjątkowych miejsc, historycznych miast, zamków, kościołów, związanych z polską historią i kulturą ale także pomoc Ewelinie.

Trasa

Zaczynamy z Chełma a po drodze kolejno planujemy zobaczyć: Na Ukrainie: Łuck, Dubno, Krzemieniec, Rakowiec, Zbaraż, Mikulińce, Buczacz, Złoty Potok, Wysuczka, Krzywcze, Kurdyńce, Okopy, Paniowce a także Białogród nad Dniestrem. W Mołdawii: Soroki oraz Kiszyniów Naszym celem jest Odessa.

Informacje praktyczne

eśli chcesz wspomóc leczenie Eweliny i otrzymać Pocztówkę z trasy przez Ukrainę, wykup cegiełkę Przelewy z zagranicy: IBAN:PL NR BIC (Swift) BREXPLPWMUL Przelewy z Polski: Bank MultiBank Bankowość Detaliczna BRE Banku Nazwa:Fundacja Rak'n'Roll  Wygraj Życie Adres: ul. Podchorążych 15/19 lok. 38B, 00-721 Warszawa Nr konta:93 1140 2017 0000 4402 1296 2443 W tytule przelewu koniecznie dodać: Dla Eweliny oraz adres e-mail wpłacającego

Patronat

Patronaci medialni:

Mapa


Strona WWW: http://pocztowkadlaeweliny.pl/
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!