Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Trasy rowerowe > śląskie > Jaworzno Szczakowa - Stacja Nurkowa "Orka" - Sosina - Jaworzno Szczakowa

Jaworzno Szczakowa - Stacja Nurkowa "Orka" - Sosina - Jaworzno Szczakowa

Województwośląskie
PowiatJaworzno
Rodzajturystyczna
RegionGórny Śląsk
Start trasyJaworzno Szczakowa PKP
Koniec trasyJaworzno Szczakowa PKP
Główne punktyStacja Nurkowa "Orka", Sosina
Długość18
Trudnośćłatwa

Sprzed dworca PKP ruszamy ulicą Jagiellońską. Podjeżdżamy pod górę i za zakrętem na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w ulicę Sobieskiego. Tą ulicą jedziemy cały czas prosto. Za dużym zakładem kamieniarskim zauważymy planszę informacyjną o przystani nurkowej "Orka". Skręcamy w tym miejscu w prawo i jedziemy do na parking.

Na tablicach informacyjnych jest zapisana opłata za wstęp. Należy się jednak spytać czy obejrzenie terenu jest możliwe, ponieważ jest to możliwe tylko w czasie małego ruchu. Najlepiej spróbować w tygodniu, a jest co podziwiać więc warto przekonać ochronę.

Z powrotem wracamy tą samą drogą. Po dojechaniu do ulicy skręcamy w lewo i jedziemy kawałek znaną nam trasą. Na pierwszym dużym skrzyżowaniu skręcamy w prawo w ulicę Bukowską. Jedziemy dalej tą ulicą, przejeżdżamy przez przejazd kolejowy, a następnie pod wiaduktem. Za wiaduktem skręcamy w prawo do Ośrodka Sportowo Rekreacyjnego - Sosina. Przejeżdżamy prze parking i trafiamy nad zalew. Skręcając w prawo znajdziemy ścieżkę rowerową, którą rozpoczniemy objazd niezgodnie ze wskazówkami zegara. Po lewej miniemy domki kempingowe i po chwili wjedziemy do lasu. W lesie na rozwidleniu zakręcamy o 180 stopni by powrócić nad Sosinę. Zjeżdżamy łąką do samej wody i kontynuujemy jazdę w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Ścieżka ta oprowadzi nas dokładnie naokoło zbiornika.

Po dojechaniu na punkt startu, znów przecinamy parking i wyjeżdżamy na ulicę skręcając w lewo. Po dojechaniu do skrzyżowania, gdzie ulica skończy bieg, skręcamy w prawo i jesteśmy ponownie na ulicy Sobieskiego. Teraz znaną nam już drogą wracamy do dworca PKP w Jaworznie Szczakowej.

 

 

Ostatnia aktualizacja: 2007'wrzesień
Michał Pawełczyk

Źródło:

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!