Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Trasy rowerowe > śląskie > Pętla rowerowa z Jaworzna Szczakowej przez Imienin

Pętla rowerowa z Jaworzna Szczakowej przez Imienin

Województwośląskie
PowiatJaworzno
Rodzajturystyczna
RegionGórny Śląsk
Start trasyJaworzno Szczakowa
Koniec trasyJaworzno Szczakowa
Główne punktyImielin
Długość60
Trudnośćłatwa

Trasę rozpoczynamy w sprzed budynku dworca kolejowego w Szczakowej. Jedziemy ulicą Jagiellońską, za moment będziemy się wspinać pod górkę. Za zakrętem jest skrzyżowanie, na którym skręcimy w prawo w ulicę Moździerzowców. Jedziemy nią do końca i na skrzyżowaniu skręcamy w prawo, a zaraz po przejechaniu pod wiaduktem odbijamy w lewo. Podążając ulicą Jarosława Dąbrowskiego dojedziemy do kaplicy, miniemy ją po prawej stronie i pojedziemy dalej prosto pomiędzy domostwa. Ulicą Widokową przejedziemy zakręt w lewo i wyprowadzi nas ona ziemną drogę. Przed mała kapliczką skręcamy w wyraźną trawiastą drogę w prawo. Jedziemy wzdłuż pola by na skrzyżowaniu ścieżek skręcić w lewo i zjechać w dół. Na rozwidleniu odbijamy w lewo i jedziemy prosto. Nie skręcamy w żadną z ścieżek jedziemy do końca, aż drogę zagrodzi nam pole. Teraz skręcamy w  lewo. Po dojechaniu do skrzyżowania skręcamy ponownie w lewo do lasu. Za chwilę pojedziemy wzdłuż cmentarza i po dojechaniu do asfaltowej drogi skręcimy w prawo. Jedziemy nią aż do skrzyżowania z drogą podporządkowaną i skręcamy w lewo. Jedziemy ulicą Armii Krajowej. Przed rondem zauważymy przejazd ścieżki rowerowej. Skręcamy na ścieżkę w prawo i jedziemy nią dalej.

Po przejechaniu przez tory kolejowe znajdziemy drogowskazy informacyjne dla rowerzystów. Nas interesuje trasa do Elektrowni Jaworzno III. Po przejechaniu tych kilku kilometrów znajdziemy się na parkingu przed elektrownią. Wyjeżdżamy z niego na główną ulicę wzdłuż której jechaliśmy jeszcze przed chwilą i skręcamy w lewo. Po przejechaniu przejazdu kolejowego znajdziemy po prawej stronie dukt obok metalowej konstrukcji prowadzący w las. Jedziemy nim cały czas prosto nigdzie nie skręcając. Drogę zagrodzi nam szlaban w środku lasu, ale po jego lewej stronie znajdziemy objazd. Wyjedziemy obok domku należącego do chrzanowskiego nadleśnictwa. Jedziemy dalej prosto ulicą Zwycięstwa. Na skrzyżowaniu w Jeleniu Rynek skręcamy w prawo w ulicę Celników. Jedziemy cały czas prosto nie odbijając w żadną stronę. Podążamy teraz ulicą Zachęty, a następnie dalej ulicą Księdza Józefa Poniatowskiego. Na dużym skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Jesteśmy na ulicy Imielińskiej. Po prawej miniemy kościół i pocztę. Za pocztą jest parking, przez który przejedziemy i pojedziemy w górę podążając ulicą wyzwolenia. Na rozwidleniu skręcamy w lewo, a na wszystkich skrzyżowaniach jedziemy prosto. Za chwilę ponownie wjedziemy do lasu. Tutaj ponownie jedziemy cały czas prosto. Po dojechaniu do asfaltu skręcamy ponownie w prawo. Jest to ulica Długa, zaprowadzi nas ona prosto na Rynek w Jeleniu, czyli znane już nam skrzyżowanie. Jedynie w Dziećkowicach musimy uważać skręcić tam w lewo w ulicę Celników.

To skrzyżowanie już znamy więc nie będzie problemu by wrócić ponownie przez las do punktu startu. Skręcamy więc w lewo i ulicą Zwycięstwa kierujemy się do lasu.

 

Ostatnia aktualizacja: 2007'wrzesień
Michał Pawełczyk

Źródło:

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!