Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Trasy rowerowe > lubelskie > Roztoczańskie krajobrazy część II

Roztoczańskie krajobrazy część II

Województwolubelskie
Powiatzamojski
Rodzajturystyczna
RegionLubelszczyzna
Start trasyJózefów
Koniec trasyJózefów
Główne punktyJózefów-Stara Huta-Malewszczyzna-Hutki-Krasnobród-Wólka Husińska-Stanisławów-Wzgórze Kamień-Stanisławów-Długi Kąt-Józefów
Długość45
Trudnośćumiarkowana

 

długość trasy - 45 km,
w tym: droga asfaltowa - 37 km, droga leśna i polna - 8 km.

Wyruszamy w kierunku Zwierzyńca. Po 7,3 km jazdy asfaltem skręcamy w prawo do lasu, w kierunku wsi Lasowe. Jedziemy 1,8 km leśną drogą wzdłuż granicy Roztoczańskiego Parku Narodowego, dojeżdżamy do rozwidlenia dróg - odbijamy w prawo i po 1 km jesteśmy we wsi Stara Huta - jeszcze 600 m polną drogą i znów jedziemy drogą o nawierzchni asfaltowej.
Przed nami trzy niewielkie wzniesienia, pokonujemy je, obserwując wspaniałe roztoczańskie krajobrazy. Po 4 km dojeżdżamy do wsi Malewszczyzna i skręcamy w lewo, po następnych 4 km na skrzyżowaniu we wsi Hutki skręcamy w prawo, jesteśmy na terenie Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego, jeszcze 1,6 km, przejeżdżamy przez drewniany most i zatrzymujemy się na parkingu leśnym przy stawie. Po chwili relaksu jedziemy dalej 600 m i na skrzyżowaniu skręcamy w prawo, po kolejnym kilometrze jesteśmy w Krasnobrodzie.
Warto zatrzymać się na chwilę na szczycie pokonywanego wzniesienia, skąd rozciąga się wspaniały widok na Krasnobród. W Krasnobrodzie możemy odpocząć i posilić się nad przepięknie położonym zalewem.
Po odpoczynku ruszamy w dalsządrogę. 3 km od zalewu rozpoczynamy dwukilometrową wspinaczkę do Wólki Husińskiej. Po osiągnięciu szczytu jedziemy 3,3 km do Stanisławowa i na skrzyżowaniu, skręcamy w lewo, w polną drogę. Jedziemy między zabudowaniami 400 m, za nimi skręcamy w prawo, po 300 m skręcamy w lewo, jeszcze 500 m i zatrzymujemy się przy ścieżce znajdującej się między sosnowym młodnikiem a bukowym starodrzewem. Tą ścieżką idziemy (jedziemy) 150 m pod górę.
Jesteśmy na wzgórzu „Kamień" będącym pomnikiem przyrody nieożywionej, gdzie znajduje się największy na Roztoczu kompleks skałek ostańcowych zwanych przez miejscową ludność „Piekiełko".
Ze wzgórza „Kamień" wracamy do skrzyżowania w Stanisławowie, skręcamy w lewo i jedziemy drogą powiatową 3 km do Długiego Katu. Tam na skrzyżowaniu kierujemy się w prawo, do Józefowa i po 5 km jesteśmy na miejscu.

 

Źródło: http://www.roztocze.com/

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2018-10-11 15:38 anonim |
Rewolucyjna aktualizacja oprogramowania SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha rejestrowanie Google (ReCaptcha-2 i ReCaptcha-3), Facebook, BitFinex, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
i ponad 8400 innych rodzajów captcha,
z najwyższą precyzją (80..100%) i najwyższą prędkością (100 zdjęć na sekundę).
Możesz używać XEvil 4.0 z dowolnym najpopularniejszym oprogramowaniem SEO / SMM: iMacros, XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke i ponad 100 innych programów.

Zainteresowany? W serwisie YouTube znajduje się wiele filmów na temat XEvil.
Do zobaczenia później ;)