Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Trasy rowerowe > lubelskie > Trasa po gminie Zamość

Trasa po gminie Zamość

Województwolubelskie
Powiatzamojski
Rodzajturystyczna
RegionLubelszczyzna
Kolor szlakuczerwony
Start trasyPłoskie
Koniec trasySkokówka
Główne punktyPłoskie - Skokówka
Długość40
Trudnośćłatwa

 

Ścieżka rowerowa oznakowana jest kolorem czerwonym prowadzi przez południowe tereny gminy Zamość. Swój początek bierze u granic Zamościa, przy stacji benzynowej w miejscowości Płoskie i prowadzi do Skokówki.
Oznakowanie dwukierunkowe pozwala na zmianę kierunku przejażdżki.
Jej długość wynosi 40,5 km. Jeżeli po raz pierwszy wybieramy się na szlak, warto zapoznać się z wariantami dojazdu do jego punktów początkowych z centrum Zamościa.

Wyprawę proponujemy rozpocząć z parkingu, w sąsiedztwie stacji benzynowej na południe od starego miasta, przy Drodze Męczenników Rotundy, zaledwie 200 m od zamojskiej Katedry. Stąd dojeżdżamy wybraną trasą do jednego ze skrajnych punktów ścieżki, od których możemy rozpocząć wycieczkę: stacji benzynowej w Płoskiem lub ulicy Targowej na Skokówce.

I wersja przejazdu.

Do stacji w Płoskiem można dotrzeć ulicą Szczebrzeską, w którą wjeżdżamy z wyżej opisanego parkingu obok starego miasta. Jest to droga krajowa oznakowana na mapie numerem 74. Po przejechaniu około 1500 m. dojeżdżamy do skrzyżowania z ruchem okrężnym u zbiegu ulic Śląskiej i Szczebrzeskiej, które należy objechać kierując się na zachód. Dalej jedziemy ulicą Szczebrzeską. Po przejechaniu około 950 metrów mijamy po prawej stronie gmach Akademii Rolniczej w Zamościu. Pokonując dalsze 1000 metrów dojeżdżamy do skrzyżowania drogi 74 z drogą powiatową prowadzącą do Mokrego i skręcamy w lewo. Jesteśmy przy stacji benzynowej w Płoskiem. Tu początek ścieżki.

II wersja przejazdu.

Z parkingu kierujemy się na wschód, według zielonego szlaku Władysławy Podobińskiej. Mijamy przejazd kolejowy przy moście nad rzeką Labuńką. Następnie skręcamy w lewo na nadrzeczny pasaż. Przed nami 500 m odcinek, po przejechaniu, którego skręcamy w prawo. Znajdujemy się na jednej z wylotowych ulic Zamościa (ulicy Lipskiej). Przekraczamy jezdnię by znaleźć się na miejskim deptaku. Po przejechaniu 1800 m docieramy do granicy Zamościa, jesteśmy w Skokówce.

1. Skręcamy w lewo w ulicę Targową, na jej początku zobaczymy pierwszy z drogowskazów ścieżki.

2. Możemy pojechać dalej (ok. 850 m.). Dojeżdżamy do skrzyżowania drogi wojewódzkiej Za mość-Józef ów z drogą powiatową skręcamy w kierunku północno-zachodnim do Mokrego. Przy skrzyżowaniu dróg na skraju lotniska Aeroklubu Ziemi Zamojskiej napotkamy znaki ścieżki rowerowej prowadzącej w kierunku Mokrego lub do początku ścieżki przy stacji benzynowej w Ploskiem.

 

Źródło: http://www.roztocze.com/

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!