Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Trasy rowerowe > lubelskie > Tylko dla orłów

Tylko dla orłów

Województwolubelskie
Rodzajgórska
RegionLubelszczyzna
Start trasyJózefów
Koniec trasyJózefów
Główne punktyJózefów - Łuszczacz - Zielone - Krasnobród - Majdan Wielki - Suchowola - Adamów - Jacnia - Kaczórki - Bondyrz - Guciów - Obrocz - Józefów
Długość72
Trudnośćtrudna

 

długość trasy - 72 km,
w tym: droga asfaltowa - 67,4 km, droga leśna - 4,6 km

Udajemy się drogą powiatową w kierunku Tomaszowa Lubelskiego. Po 15 km niewielkich podjazdów i zjazdów, skręcamy w stronę wsi o wdzięcznej nazwie Róża; 150 m pod górkę po czym 1,2 km zjazd, 800 m ostry podjazd do wsi Łuszczacz, znowu 500 m zjazd i dojeżdżamy do rozwidlenia dróg; jedziemy prosto po lewej mijając ww. Różę.
Wjeżdżamy do lasu, jedziemy jeszcze 400 m asfaltem po czym droga leśna (4,5 km - większość z górki) o niezłej nawierzchni, poprowadzi nas do leśniczówki Zielone, za którą biegnie droga Tomaszów Lubelski -Krasnobród.
Jedziemy w lewo, po 4 km w Krasnobrodzie, obok kościoła, na skrzyżowaniu, skręcamy w prawo w kierunku Sumin. Po 2 km drogowskaz „Suchowola 5 km" wskaże nam właściwy kierunek jazdy. Czeka nas 5 km podjazdów i zjazdów we wspaniałej scenerii roztoczańskich krajobrazów.
Z Suchowoli przez 6 km jedziemy w kierunku Adamowa - 5 km płaskiego terenu, 1 km przed Adamowem - w miarę łagodny podjazd. Na skrzyżowaniu jedziemy w lewo, ku naszej radości 1,7 km zjazd do Jacni - było to już ostatnie wzniesienie na dzisiejszej trasie. Przejeżdżamy Jacnię i skręcamy w prawo w kierunku Józefowa, po 1,6 km na skrzyżowaniu skręcamy w prawo - drogowskaz „Zwierzyniec 16 km".
Przez najbliższych 10 km jedziemy doliną rzeki Wieprz otoczeni z obu stron lesistymi wzgórzami. Trasa biegnie przez wsie; Kaczórki, Bondyrz, Guciów i Obrocz. W Guciowie - w zależności od zainteresowań i samopoczucia, możemy zwiedzić zagrodę skansen, gdzie czas zatrzymał się 200 lat temu.
Kontynuujemy jazdę w otoczeniu jodłowo-świerkowo-sosnowo -dębowo-bukowego lasu i tak już będzie przez 20 km do Józefowa. W Obroczy na skrzyżowaniu koło mostu na rzece Wieprz jedziemy na wprost, po 2,5 km na kolejnym skrzyżowaniu skręcamy w lewo, po 14 km osiągamy metę.

 

Źródło: http://www.roztocze.com/

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!