Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Trasy rowerowe > śląskie > Wieża Spadochronowa - Kostuchna

Wieża Spadochronowa - Kostuchna

Województwośląskie
PowiatKatowice
Rodzajturystyczna
RegionGórny Śląsk
Start trasyWieża Spadochronowa w Parku Kościuszki
Koniec trasyKostuchna
Długość11
Trudnośćłatwa

Trasa rozpoczyna się przy Wieży Spadochronowej w Parku Kościuszki. Z Parku wyjeżdżamy udając się jednym z wyjść przy ulicy Kościuszki. Skręcamy w prawo i jedziemy wzdłuż ulicy przez do przejścia dla pieszych naprzeciw restauracji "Zielone Oczko". Przechodzimy przez pasy, tory tramwajowe i jedziemy dalej do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, na którym skręcamy w lewo. Na następnym skrzyżowaniu skręcamy w prawo by po chwili zjechać z głównej ulicy na dół mając po swojej lewej stronie rozległe sportowe lotnisko Muchowiec.

Na skrzyżowaniu jedziemy dalej prosto. Na następnym skręcamy w stronę stronę stadniny koni (w prawo). Za stadniną skręcamy znów w prawo, a po dojechaniu do końca ścieżki skręcamy w lewo. Na rozjeździe skręcamy w lewo na szutrową drogę i przejeżdżamy przez dwa niestrzeżone przejazdy kolejowe. Za drugim pokonujemy ostry podjazd pod górę i skręcamy w prawo. Pokonujemy kolejny przejazd kolejowy. W ten sposób dostaniemy się do ruchliwej drogi. Pokonujemy ją w wyznaczonym dla rowerów miejscu. Jedziemy dalej ścieżką leśną. Należy tutaj uważać na niektóre nierówności terenu. Przy nierozważnej jeździe może być łatwo o wypadek, ponieważ przy dużej prędkości nierówności są słabo widoczne.

Ścieżka lekko odbija w lewo i znów przejeżdża przez tory. Za przejazdem skręcamy w lewo, a przy punkcie wypoczynkowym w prawo. Po chwili znów pokonamy niestrzeżony przejazd kolejowy. Dalej dojedziemy do rozwidlenia, na którym skręcamy zgodnie z wskazaniem na czarny szlak, czyli w lewo, na następnym czynimy tak samo. Ścieżka wije się w lewo, a następnie w prawo. Jedziemy teraz dłuższy prosty odcinek pod trakcją elektryczną. Gdy dojedziemy do ulicy, przejeżdżamy ostrożnie na drugą stronę i kontynuujemy jazdę drogą pożarową  nr 31. Mijamy po drodze punkt wypoczynkowy i przejeżdżamy kolejną ulicę by znaleźć się na drodze pożarowej nr 32.

Za odcinkiem pomiędzy wysokimi krzakami znajdziemy skrzyżowanie leśnych ścieżek, na którym odbijamy w prawo. Ścieżka sama doprowadzi nas do ostatniego punktu wypoczynkowego na tej trasie i dalej do tabliczki z nazwą "Kostuchna". Możemy dalej jechać prze tą dzielnicę ścieżką rowerową lub wybrać inny wariant wycieczki.

Ostatnia aktualizacja: 2006'wrzesień
Michał Pawełczyk

Źródło:

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!