Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Trasy rowerowe > lubelskie > Z dala od cywilizacji

Z dala od cywilizacji

Województwolubelskie
Powiattomaszowski (lubelski)
Rodzajturystyczna
RegionLubelszczyzna
Start trasyJózefów
Koniec trasyJózefów
Główne punktyJózefów - Fryszarka - Borowe Młyny - Susiec - Rezerwat "Nad Tanwią" - Susiec - Oseredek - Hamernia - Józefów
Długość54
Trudnośćumiarkowana

 

długość trasy - 54 km,
w tym: droga asfaltowa - 36 km, droga szutrowa - 17 km, droga gruntowa lekko piaszczysta -1 km


Musimy dojechać do ulicy Górniczej, z której 100 m za budynkami szkolnymi skręcamy w prawo, by znaleźć się na trasie rowerowej Ziemi Józefowskiej na Roztoczu.
Przed nami 30 km jazdy przez Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej - dla wielu osób będzie to prawdziwy powrót do natury.
Początek trasy, 1 km, lekko piaszczysty - uwaga, przy zjeździe z górki należy wyhamować u podnóża z powodu możliwości podeszczowego zbierania się piachu.
Następne 7 km to droga o nawierzchni szutrowej, po której dojeżdżamy do mostu na rzece Sopot we Fryszarce. 10 kolejnych km to droga asfaltowa (do Borowych Młynów). Po 7 km od mostu na rozwidleniu dróg jedziemy w prawo.
W Borowych Młynach warto zatrzymać się obok mostu na rzece Tanew -to niezwykle malownicze miejsce.
Kontynuujemy jazdę, musimy wrócić 200 m i skręcić w prawo, bezpośrednio za zabudowaniami leśniczówki, w leśną drogę o nawierzchni szutrowej. Po 8 km drogi szutrowej, 1 km asfaltu, znów 1,5 km drogi szutrowej, docieramy do Suśca. Jeszcze 500 m nawierzchnią asfaltową i dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą powiatową, na którym skręcamy w prawo. Po 2 km jazdy przez Susiec dojeżdżamy do kolejnego skrzyżowania, gdzie tablica informacyjna - (Rezerwat „Nad Tanwią" 3 km) - wskaże nam właściwy kierunek jazdy.
Po dotarciu do rezerwatu „Nad Tanwią", mamy okazję odpocząć nad rzeką Tanew, która w tym miejscu tworzy „szumy" - ponad dwadzieścia małych wodospadów.
Dla tych, którzy chcieliby się sprawdzić w jeździe górskiej polecamy 900 metrowy podjazd do Huty Różanieckiej, który zaczyna się bezpośrednio za parkingiem przy rezerwacie. Uwaga - przy powrotnym zjeździe prędkość może dochodzić do 70 km na godzinę.
Wracamy do Józefowa, mamy do pokonania 20 km, jedziemy do Suśca (tak jak przyjechaliśmy) i z Suśca drogą powiatową przez Oseredek, Hamernię do Józefowa.

 

Źródło: http://www.roztocze.com/

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!