Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyprawy > Karpaty 2013 3xW - Wzdłuż, Wszerz, Wzwyż

Karpaty 2013 3xW - Wzdłuż, Wszerz, Wzwyż

KrajePolska - Słowacja - Węgry - Rumunia
Termin2013-06-26 - 2013-07-21
Liczba kilometrów1750
Uczestnicy
  • Anita Wandyszewska
  • Dawid Saczuk

O wyprawie

Przed nami wyprawa, podczas której będziemy łamać stereotypy o Rumunii i szukać odpowiedzi na wiele pytań, między innymi: czy naprawdę tak trudno porozumieć się z Węgrami? Czy drewniane cerkwie Marmaroszu są naprawdę piękne? Jaki jest najgłębszy wąwóz w Rumunii? Czy hrabia Dracula naprawdę był wampirem? Oraz czy trudno wjechać na rowerze z poziomu ~600 m.n.p.m do poziomu 2034 m.n.p.m na odcinku zaledwie 15 kilometrów? Oraz czy trudno przetransportować się z rowerami pociągiem z Rumunii do Katowic? Oprócz intensywnych doznań rowerowych czekają nas również spotkania bliskiego stopnia z górami! Planujemy zdobyć dwa najwyższe szczyty Rumunii oraz przejść grzbietem niezwykle pięknego i unikalnego na skalę całych Karpat pasma Piatra Craiului.

Trasa

26.06.2013r. Wyjazd z Łazisk Górnych w stronę Oświęcimia i Wadowic. W kolejnych 5-6 dniach przejazd przez Słowację oraz Węgry (Bukowina Tatrzańska - Krompachy - Kosice - Satoraljaulhely - Fehergyarmat). Po przekroczeniu granicy węgiersko-rumuńskiej będziemy kierować się na Satu Mare. W regionie Maramures zwiedzimy szeregu monastyrów wpisanych na listę UNESCO (Barsana, Budesti, Desesti, Ieud, Poiemite Izei). Następnie przejedziemy z regionu Maramures do regionu Bukovina przez przełęcz Prislop. W regionie Bukovina odwiedzimy 4 z 8 unikatowych malowanych cerkwi prawosławnych, także wpisanych na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO (Humor, Voromet, Suczawa 2x). Z regionu Bukowina pojedziemy w stronę Transylwanii przez przełęcz Bicaz (drugi najgłębszy wąwóz w Europie - ściany dochodzą do 400 metrów). Przejazd przez krainę Transylwanii z odwiedzinami sławnego Braszowa. Dwudniowe przejście granią pasma Piatra Craiului z najwyższym szczytem Varful La Om - 2238 m.n.p.m. Po tym etapie nastąpi kulminacyjny punkt wyprawy czyli podjazd pod drugą pod względem wysokości drogę w Rumunii (Transfogarasan - 2034 m.n.p.m.) Ze schroniska Balea Lac zdobędziemy dwa najwyższe szczyty w Rumunii - Moldoveanu i Negoiu. Po zjeździe z szosy Transfogarasan, będziemy kierować się na najwyższą drogę w Rumunii - TransAlpinę - 2143 m.n.p.m. Dwa ostatnie dni przeznaczymy na dojazd do drugiego pod względem wielkości miasta Rumunii Cluj-Napoca, w którym wsiądziemy w pociąg do Katowic z przesiadką w Budapeszcie. Planowany powrót do Łazisk Górnych 22/23.06.2013r.
Strona WWW: http://rowernaprzeleczy.blogspot.com/
Kontakt: sinsiew726@gmail.com
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2014-09-10 06:19 anonim | Ue70dlm8
luki pisze:Ho, ho, wystarczyło, że nie było mnie przez <a href="http://ajebtrzjvd.com">tyzdie</a>ń, a tu takie kwiatki!Mateo, czy jesteś absolutnie pewien, że to co zaznaczyłes jako g. Parang to faktycznie właśnie to? Bo przed Parangiem jest jeszcze całe mnf3stwo pasm i to wysokich przede wszystkim g. Sybińskie z najwyższym szczytem Cindrel o wys. 2240 m npm w odległości ok. 220 km i obstawiał bym, że to właśnie te gf3ry są tu widoczne. Poza tym Witek ma rację jeśli chodzi o Retezat na symulacji w HWT, ktf3rą zamieściłeś na forum (z Tiblesa) wychodzi kilka szczytf3w tego pasma, aczkolwiek wątpię, żeby się tu załapały (na zdjęciu na lewo od Muntele Mare wystają faktycznie dwa ostre wierzchołki jakby wypiętrzone przez inwersję, ale konia z rzędem temu, kto potwierdzi, że to na pewno Retezat).
2014-09-12 03:39 anonim | sGBB6elsL
merti pisze:Sorry elcupa ale mnie to w nciyzm nie pomoże .Jak ja kocham swf3j pośpiech Najpierw mi wszystko pasowało w MD, a to dlatego że zawsze jadę z grubej rury , czyli oglądam horyzont na dużym powiększeniu, a teraz już mi nic nie psuje W dodatku zastanawiam się nad czym ja wtedy myślałem porf3wnując symulację i zdjęcie, więc pewnie masz rację Luki. Jak patrzę na symulkę to chyba pomyliłem wtedy pasma, bo myślałem o Karpatach płd-wsch do ktf3rych jest na spokojnie 220 km.Na razie Luki prf3buję dopasować symulację do zdjęcia więc musisz uzbroić się w cierpliwość Ale powoli dochodzę do dwf3ch zdań albo to chmury, bo inwersja zjadła te gf3rki o ktf3re się spieramy albo znf3w się pojawił efekt światło-cień. No ale ostatnia teza zaprzecza pierwszej http://qsjxwtpba.com [url=http://hyazvfujjpr.com]hyazvfujjpr[/url] [link=http://yxscfyqwaq.com]yxscfyqwaq[/link]